Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez az összeállítás megfelelő?...

Ez az összeállítás megfelelő? Kompatibilis minden, mindennel?

Figyelt kérdés

Van egy R9 280-as videokártyám, ebbe a konfigba kellene belőni. Működni fog vele? BIOS update lesz ofc. Kösz előre is a válaszokat!


[link]


2018. szept. 10. 19:46
 1/2 MGéza ***** válasza:
Működne, de nem kifejezetten jó. Ram, lap rendben van, prociból én kisebbel, R5 2600X-el beérném. Húzásra kéne valami jobb hűtés és egy normális tápegység. Mondjuk Antec earthwatts pro gold, vagy Seasonic focus plus. A proci változtatásával, vagy R7 1700-ra cserélésével belefér a jobb tápegység és a hűtőegység.
2018. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

#1

Nincs gond az első generációval, de a második minden szempontból jobb, sokkal jobb teljesítményre számíthat 2700x mellett mint 1700 al, és a memóriakompatibilitás is jobb. XFR úgy működik ahogy az első generáció megjelenése előtt ígérték, egy-egy magot teljesen automatikusan felhúz 4.2-4.3ghz ig, egy 1700 at csak hatalmas szerencsével, és brutális hűtéssel fogsz addig tuningolni - játék alatt meg úgyis akkor számít csak a magasabb órajel ha egy-két magnál többet nem használ, ott az a 15-20% plusz érezhető különbséget tud adni. Az 1700 teljesen reális választás lehet mert mocskosul olcsó, már 65 körül is lehet kapni, a 2700x nem annyival gyorsabb mint amennyivel drágább, de az 1700 az életben nem fog 2700x szintet hozni, ha nem kell emiatt vajaskenyéren élni akkor szvsz teljesen reális választás. A stock hűtő lecserélese(teljesítmény szempontjából) is minimum megkérődejelzhető, elég agresszíven belőtték hogy mit bír, manuális tuninggal és egy jó hűtővel esetleg tudsz nyerni 100-150mhz et, személy szerint nem is szarakodnék vele mert minek, legjobb esetben is 3-4% plusz teljesítményt hozna(számottevően magasabb fogyasztással), észre sem veszed.


X370 chipsetes lapot kizárólag akkor van értelme venni ha SLI t fogsz építeni - de egyébként is gyanúsan olcsó, én egy éve 35 ért vettem a b350 es lapomat, ma sem lehet 29 alatt megkapni sehol -, én kerülném, illetve tápból inkább néznék jobbat(akár kisebbet, nem tudom mennyit fogyaszt a 280 de nekem egy fury+1700 vígan elvan egy cx600 alatt(előtte meg egy tuningolt fx8 am volt, kizártnak tartom hogy akár csak megközelítőleg szükséged lenne 650 es tápra)).

2018. szept. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!