Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Probléma az egérrel, játék...

Probléma az egérrel, játék közben linuxon?

Figyelt kérdés

A legújabb Ubuntu-t raktam fel, és nagyon is meg vagyok elégedve vele, viszont van 1-2 játék amin szeretnék időnként játszani, ehhez Wine -t használok, amivel sikeresen futnak is a játékok. Viszont Van egy olyan probléma, hogy ha egyet mozdítok az egéren, azonnal befagy az egész 10 másodpercre, még a menüben is... Viszont, ha nem nyúlok az egérhez, simán tudok szaladgálni akadás nélkül a karakterrel. Kipróbáltam egy linux

kompatibilis Steam játékkal is, tehát nem a Wine a bűnös. Pontosan nem tudom, hogy mi lehet a baj, ebben szeretnék tanácsot kérni. (Probáltam másik egérrel is)



2018. szept. 10. 23:11
 1/5 anonim ***** válasza:

USB vagy PS2 egér? Van más USB eszközöd? Ha azt kihúzod, akkor is jelentkezik a hiba? USB Hub-ot használsz-e?


Error logot nézd még meg, hogy látsz-e benne valamit.

2018. szept. 11. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnám másik rendszerrel is, az Ubuntu már egy jó ideje csak egyre rosszabb.


Azért is tanácsolom ezt, mert én is eljátszottam már egy hasonló tortúrát, csak nekem egér helyett a hang volt problémás.

2018. szept. 11. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. USB egér, USB-Hub-ot nem használok. Laptopról van szó. Játék közben a touchpad is ugyanazt csinálja, mint az USB egér. és csakis 3Ds játéknál jelentkezik a probléma
2018. szept. 11. 23:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Próbáld ki, hogy ha sokat tolsz az egéren, vagy ha csak nagyon kicsit, akkor is ugyanannyi időre fagy-e be. Azt is jó lenne tudni, hogy addig pörög-e a proci. (Lehet még hardver kompatiblitási gond, deadlock, stb.)

Nézd meg, hogy a video driver a nyílt kódú, vagy a gyári. Nálam pl. a video lejátszók fagytak be párszor, amíg át nem váltottam a gyári NVidia driver-re.

2018. szept. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Win játék Windows alól futtatva.

Miért olyan bonyolult?

2018. szept. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!