Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Dual channel az a memóriamodul...

Dual channel az a memóriamodul tulajdonsága (is), vagy csak az alaplapé?

Figyelt kérdés

Eddig úgy tudtam, hogy a memóriamoduloknak is tudnia kell, de ma olvastam a gamer.hu-n:


"a PC-nkbe legalább két azonos típusú memória kerüljön, ami így Dual Channel módban tud üzemelni. Ez azt jelenti, hogy a két külön 64 bites csatolófelületet a processzorunk egyetlen 128 bites csatornán keresztül kezeli, ezáltal a CPU számára hozzáférhető sávszélesség megduplázódik"


Tehát ebből az jön le, hogy bármilyen egyforma modult teszek be párba, az alaplap dualban kezeli


2018. szept. 11. 11:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez csak az alaplaptól függ. Az ideális eset, amikor azonos paraméterű modult használnak dual channel-hez, némelyik alaplap ragaszkodik is a teljes azonossághoz (ehhez szoktak árulni dual channel-hez modul készletet), némelyik meg kevésbé válogatós, és úgy időzíti a modulokat, hogy mindkettő képes legyen működni. De önmagában egy RAM modulnak nincs ilyen tulajdonsága.
2018. szept. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szuper, köszi szépen!
2018. szept. 11. 12:17
 3/4 hypno ***** válasza:

Amikor "feltalálták" a Dual Channelt, akkor számított, hogy párba legyen válogatva, meg hasonlók.

Időközben a fejlesztők megoldottak pár dolgot, így pl. a különböző kapacitású modulok is simán működnek dual-ban, csak nyilván a kisebb kapacitású modul méretével bezárólag.

2018. szept. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm
2018. szept. 11. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!