Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen tápot ajánlanátok az...

Milyen tápot ajánlanátok az alábbi konfighoz?

Figyelt kérdés

Alaplap: Asrock x370 Pro4

CPU: AMD Ryzen 2700x

GPU: R9 280

RAM: G.Skill 2x8gb

+ 1-2 HDD + ssd


Olyan 20-25 ezer Ft között lehetőleg. (PCX-ről)

Ezeket néztem ki elsőre (tudom, nem kellene ekkora..)


[link]


[link]


Köszi!


2018. szept. 13. 19:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem, a ház alsó kialakítású, szóval "alsó tápos".
2018. szept. 13. 19:59
 2/9 MGéza ***** válasza:
51%

Ezek csak bronz minősítésűek, ide már nem ártana egy gold darab, mondjuk ez, pcx választéka hogy úgy mondjam, kissé szegényes:

[link]

Vagy:

[link]

És nem, nem kell nagyobb teljesítményű.

2018. szept. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kicsit több de megéri a felárat:

[link]

OFF:

Jól elszálltak a táp árak, ennyiért volt Focus Plus és EVGA G3 is...

2018. szept. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Később váltanék majd RX580-ra. Az még kisebb igényű, mint a 280-as, de most sajnos csak ilyenem van. :D Amiket én néztem tápok miben "rosszabbak"? Nem bíznátok rá ezt a konfigot? Húzva nem igen lesz a proci, CF-et sem tervezek.
2018. szept. 13. 20:48
 5/9 MGéza ***** válasza:
Elbírják, nem rossz tápegységek azok, csak van jobb is. Tök fölösleges akkorát tenni a konfigba "jobban bírja" alapon, ugyanis ez sajna nem igaz, ha túltervezed a tápegységet az rosszabb, mintha jobban belőnéd a fogyasztáshoz a teljesítményét, mert(főleg a bronze vagy még olyan se daraboknál) a hatásfok alacsony kihasználtság mellett romlik, több lesz a fajlagos hőtermelése, csökken az élettartama, plusz arányaiban véve így többet is fogyaszt a gép. A gold darabok már nemigen szenvednek ilyen betegségektől, jellemzően 20% kihasználtság mellett is 90% körüli a hatásfokuk.
2018. szept. 13. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Értem. Esetleg ha a korlátot megemelném 30.000 Ft-ig akkor ezek játszhatnak? Antec-et hallottam még jónak (meg persze van még pár márka). Eddig FSP-m meg Chieftec-em volt, nem volt gond sosem velük.


[link]


[link]


[link]

2018. szept. 13. 21:46
 7/9 MGéza ***** válasza:
A Be Quiet! is nagyon jó, de az Antec Seasonic focus plus gold belsőre épül, az az egyik legfelsőbb kategóriát képviseli most minőségben, csupán drágább darabok előzik meg, amelyik viszont sem minőségben, sem másban nem ebben az árkategóriában játszanak. Földi halandó számára aki nem költ 30k-nál többet tápegységre, az egyik legjobb választás.
2018. szept. 14. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én szintén az Antecet ajánlom, egy nagyon magas minőségű táp.
2018. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
De ha olcsóbban meg akarod úszni, ott a fent már linkelt Formula Gold 550W is, csak fix kábelekkel. Tulajdonképpen ahogy nézem, 20 és 30k közt most csak ez meg az Antec van, amik úgy istenigazából megérik az árukat, PCX-en legalábbis.
2018. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!