Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CPU hővezető paszta ha ki van...

CPU hővezető paszta ha ki van száradva az teljesítmény béli vissza eséssel is jár? és hogy tom megnézni hogy ki van e száradva? Leszedem az oldalát és megnyomkodom xD?

Figyelt kérdés
( kb 5 éves a gép. azóta nem leett hozá nyulva)
2010. jún. 22. 19:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy teljesítménycsökkenéssel járna, jól bírják a processzorok a magas hőmérsékletet is, ha meg túl magas, azt úgyis észreveszed a lefagyásokból, újraindulásokból.

Tégy fel valamilyen programot, mellyel figyelheted a hőmérsékletét (például SpeedFan, Sensors), amíg ezek nem mutatnak túl magas hőmérsékletet, az a hővezető paszta jól működik.

Ha hozzá akarsz férni, akkor pedig a ventilátort is le kell szerelned a processzorról, közte találod.

2010. jún. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
öö és egy Intel Celeron 2.8as procim vannak mekkora az optimális hőmérséklete?
2010. jún. 22. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:

nem az a baja hogy kiszáradt, hanem az, hogy birizgálják, és tulajdonképpen száraz ragasztóként funkcionál, levegő jut a proci/paszta/borda közé.


1 GHz-es processzoroktól kezdve kötelező a paszta használata, hogy kiküszöböljék a hőt nem vezető mikrométer nagyságú légréseket a processzor/borda között

2010. jún. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

nekem is olyan procim vam :S

a clereon D sorozat még nagyon nagy radiátorszéria :D

nekem ~38-40 átlagosan...ami elég gáz, mert amilyen hűtőm van a haverom 2magosát 35 fokon tartja :D viszont az alaplap miatt nem tudom jobban pörgetni a ventit, 600-al pörög

2010. jún. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akkor it valami nagy baj van :D néztem a progival és 66-72 fok között mozog ami ezekszerint nagyon gázos :D
2010. jún. 22. 20:32
 6/10 anonim ***** válasza:
hát en eszrevettem regebben meg hogy GTA IV alatt a multkori amd x2 semen hogy ha felmelegedett a cpu kb.60ra akkor jobban szagatott a jatek. szoval szerintem osszefugg a ho teljesitmeny visszaeses
2010. jún. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 BlacktigerXXX ***** válasza:

üdv!


Én mondom ugyis a legfaszábbat. Az a proci, mindegy hogy milyen tokozású, szedd ki a gépből és tegyél bele egy pentiumot. Vagy majdnem proci árába egy nagy hűtést vegyél.


ja és alapjáraton az nagyon magas. :)

2010. jún. 23. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 BlacktigerXXX ***** válasza:
ha 478as tokozású akkor egy 3ghzes pentium 1mb cache-el jó lesz, és nem lesz meleg, a 775ös akkor meg egy e procit tegyél bele. ha nem viszi akkor max 3,2es Pentium D procit a 9es szériábol. Ami Már DC a nagyobb 9esek is melegszenek.
2010. jún. 23. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

és a nagy hőhöz lehet köze annak a hővezető paszta izének? :D


ha igen akkor mit kel vele csinálnom?

2010. jún. 23. 02:13
 10/10 A kérdező kommentje:
nah akkor nagy köze van a hőmérsékletnek a teljesítményhez :D alap a CS sourceban maxon volt 10-20 FPS em( vidi testben)kitakaritottam NAGYON NAGYON NAGYON SOK POR VOLT BENNE! most ugyan azon a helyen van 40-60 FPS
2010. jún. 23. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!