Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali számítógép dobozát...

Asztali számítógép dobozát szabad-e fektetett helyzetben használni, vagy csak állítva (pl. a forgó alkatrészek ( (pl. DVD - lejátszó) kérdezem)?

Figyelt kérdés
Nekem úgy lenne nagyon praktikus...
2018. szept. 20. 05:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mármint a házat?

Álló házat nem szerencsés.

Arra vannak direkt olyan kialakítású házak is

2018. szept. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi!!! - és mennyiből jöhet ki (HUF) egy ilyen házcsere? A mostani, álló házban levő alkatrészeket egy az egyben át lehet szerelni?
2018. szept. 20. 06:36
 3/12 anonim ***** válasza:

4-5től akár 10-20ig.

Hogy át lehet-e pakolni az a háztól és az alkatrészektől függ

2018. szept. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!!!
2018. szept. 20. 06:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Az elektrónikának mindegy, milyen helyzetben (álló, fekvő, hanyatt) használod.

A mozgó alkatrészek, egységek a megadott helyzetre vannak méretezve/tervezve.

(Gondolj a lemezmeghajtóra, ha a lemezt nem 'fekvő', hanem 'álló', netán 'hanyatt fekvő' helyzetben pörgetnéd.)

2018. szept. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszi-én is valahogy így gondoltam.
2018. szept. 20. 08:42
 7/12 Dongaben ***** válasza:
Használhatod fektetve... Igazából csak arra figyelj, hogy a léghűtés ki, vagy bemeneti nyílásai ne legyenek takarva. Tehát, azt az oldalt tedd az asztallapra, ahol nincs ilyen nyílás, és a tetejére se tegyél semmit, ami elzárná a levegőzést. (Nagyon sokáig használtam így egy gépet, és semmi gond nem volt vele. Igaz, DVD írót nem használtam benne, de a HDD-nek is mindegy hogyan áll...lásd: HDD dokkoló, vagy külső USB-s ház.)
2018. szept. 20. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 hypno ***** válasza:

Teljesen mindegy milyen helyzetben van a ház. A lényeg, hogy a szellőzők ne legyenek eltakarva. A merevlemez álló és fekvő helyzetben is ugyanúgy működik, és az optikai meghajtók tálcája is úgy van kialakítva, hogy a lemez nem esik ki belőle, ha függőlegesen áll.

A ventilátoroknak meg pláne nem számít.

2018. szept. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm!!!
2018. szept. 20. 13:26
 10/12 A kérdező kommentje:
"Megfektettem" a gépet, működik minden - egyedül a DVD - csere bonyolultabb kissé (kétkezes művelet lett) - egy kis odafigyelést - ügyességet igényel. Berakáskor nem "cuppan rá" a közepén levő lik semmire, hanem egy tálkába kell csak beletenni (amikor már beér, akkor lehet, hogy cuppan ...(?)
2018. okt. 31. 10:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!