Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy Intel processzor a megfele...

Egy Intel processzor a megfelelő Socketen belül bármely Intel Chipsetes alaplappal működik?

Figyelt kérdés
2018. szept. 23. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Legtöbbször igen, de meg kell nézni a lap CPU support list-jét. Illetve sokszor megesik, hogy BIOS update szükséges.
2018. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, feltéve ha megfelelő a BIOS verzió.
2018. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2018. szept. 23. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
BIOS update mindenképp javasolt egy Z170 lapkakészletes alaplaphoz, ugyanis ez a Syklake-hez kiadott lapkakészlet. A BIOS update segítségével tud kompatibilis lenni egy 7. generációs processzorral is. Ha még nincs meg egyik sem, kérd BIOS update-el az alaplapot, vagy ha van otthon Skylake (6. generáció) procid akkor végezd el magad a műveletet. Ha erre nem figyelsz, azon kapod majd magad, hogy van egy lapod ami nem kompatibilis a prociddal, mert nem frissítetted a BIOS-t :D
2018. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
#OFF Majdnem minden sorom első szava BIOS :D #OFFstop
2018. szept. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) Abba még tudsz segíteni hogy egy boltba, ahol megveszem (még nem tudom hol fogom, de lehet nem is személyesen hanem online) megtudom kérni őket h tegyék kompatibilissé a 7th generációval? Mert én a régi, mostani lapomat használom amibe most a 7400 van, azzal nem lesz komp az új ASUS és nem tudom frissíteni a BIOS-t.
2018. szept. 23. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Mint írtam, kérheted BIOS frissítéssel az alaplapot. PCX-nél kifejezetten van ilyen lehetőség például.
2018. szept. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!