Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi kell egy GamerPC-hez?

Mi kell egy GamerPC-hez?

Figyelt kérdés

Igazából az érdekelne, hogy pontosan mi kellene egy olyan géphez amivel lehtne játszani PUBG-t, Fifa19-et, GTAV-öt, stb.

Nem úgy gondolom, hogy proci, meg alaplap, hanem hogy ezeknek a pontos típusa. Tehát azzal nagyjából tisztában vagyok, hogy GTX 1060, de abból melyik, meg ilyenekere lennék kíváncsi. A válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 27. 22:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

"de abból melyik" A 6 gigás. A márka mind1. Ha nem a legolcsóbbat veszed, akkor úgysem lesz gagyi a hűtése.


Procinak elég egy i5 8400, bár az intel procik ára az egekben... De ez van, AMD meg nem teljesen játékra való, de lehet én azt vennék az árak miatt.


Lapnak B360, márka megint teljesen mind1. Szintén ha nem a legolcsóbb kínai márkát veszed, akkor megint nem lehet gond. Egyáltalán nem kell Asus Strix-et venni 50% felárért.


Ram: Itt még annyira sem számít a márka mint az előző kettőnél, legyen 2400/2666Mhz és Cl16 alatti, akkor teljesen jó lesz. Hűtőborda felesleges, bár a bordás és a borda nélküli is kb ugyanannyi manapság.


SSD: Gamer gépbe nem kötelező, több FPS-t nem kapsz érte.


Gépházról ne is beszéljünk, hisz az meg végképp nem ad FPS-t, még akkor sem ha 15 féle led van rajta :D (Jó, azért vehetsz olyat, az én gépházam is világít :D )


HDD: 7200RPM, 1TB vagy nagyobb. WD10EZEX-em van nekem pl.


Kb ennyi szerintem. Amúgy alaplap márkából nekem mindig Gigabyte volt.

2018. szept. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Néhány dolgot hozzátennék ahhoz, amit az első írt. Egyrészt a Ryzen is tökéletesen megfelel játékos gépbe, mivel egyszálas teljesítményben is elég jók már (csúcskategóriában viszont tényleg kevésbé ajánlott, azok már inkább munkára valók), ráadásul kedvezőbb az áruk is. Másrészt pedig ne az SSD-n spóroljon az ember így 2018-ban, mivel pont a HDD a legtöbb gép szűk keresztmetszete. Adatok, játékok tárolására tökéletesek, de egy operációs rendszer alá már nagyon nem ajánlott. Viszont minden mással egyetértek, azzal pedig különösen, hogy nem kell feleslegesen pénzt kidobni az ablakon, csak mert valami ROG, meg RGB, meg GAMER.


Én a helyedben így terveznék:

- AMD Ryzen 2600, vagy 2600X

- Egy normális B350-es, vagy B450-es alaplap

- 16GB RAM (ezzel vigyázz, RAM terén érzékeny a Ryzen, viszont csomó lista van, ami segít választani)

- Egy normális GeForce GTX1060 6GB

- 120GB-os SSD a rendszernek, és a programoknak

- 1TB-os HDD a játékoknak és az adatoknak

- Minőségi 450-550W-os táp


Egy ilyen konfiguráció már vígan boldogul a kért játékokkal, és még talán tűrhető árban is van. Ami fontos, hogy ne márka, hanem konkrét típus alapján válassz, ugyanis van kiváló Gigabyte, és borzasztó ASUS alkatrész is, és fordítva.

2018. szept. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, pont erre volt szükségem. Majd lenne aki összerakja csak előtte körbe akarok nézni, hogy érdemes e beki állni, vagy bekem túl drága. Mégegyszer köszönöm.
2018. szept. 28. 07:30
 4/13 A kérdező kommentje:

Ez így jó lehet, esetleg valahol lehet faragni még az áron?

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2018. szept. 28. 09:04
 5/13 anonim ***** válasza:
Tökéletes.
2018. szept. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. szept. 28. 10:44
 7/13 A kérdező kommentje:

Esetleg plusz hűtő nem kell bele?

Vagy elég a gyári?

2018. szept. 28. 10:57
 8/13 anonim ***** válasza:
B450 lap AMD-hez van, az i5 8400-hoz H310/B360/Z370 lapot keress. B360-at ajánlom.
2018. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Elég a gyári hűtő rá teljesen mértékig, ne adj ki fölöslegesen pénzt!
2018. szept. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2018. szept. 28. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!