Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Alaplap + processzor?

Alaplap + processzor?

Figyelt kérdés

Üdv!


Kinéztem magamnak megvásárlásra egy "Intel® Core™ i5-8400 Coffee Lake proecesszor, 2.80GHz, 9MB, Socket 1151 - Chipset széria 300, BOX" processzort. Viszont nem vagyok benne biztos hogy az alaplapom támogatja ezt. "Gigabyte GA-F2A88XM-D3HP"

Néztem a gyártó oldalát ahol a proci támogatásnál csak AMD A és Athlon szériás cpu-k vannak felsorolva. Akkor ez azt jelenti hogy sem Intel, sem AMD Ryzen-t nem tudok belerakni?



2018. szept. 29. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen azt jelenti...

Csak a listán szereplők és csak a megfelelő BIOS verzióval: [link]

2018. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

FM2/FM2+ foglalatú processzorok mennek bele ebbe az alaplapba. Fizikailag lehetetlen tehát, hogy a socket1151 foglalatú i5-8400 processzort bele tedd, mivel fizikailag eltér a lábkiosztás. Alaplapot, de ha már itt tartunk akkor RAM-ot is kell cserélned, mivel az említett procihoz csak DDR4 RAM-okat támogató alaplapot fogsz kapni.

Viszont ha engem kérdezel, NE Intel-t vegyél, vagyis semmiképp sem most. Az említett i5 valódi ára, amiért újonnan megéri az olyan 50 000Ft körül van + szállítási költség, nem minimum 75 000Ft. Az összes Intel processzor marha drága lett most, egyiket sem éri meg megvenni (de ki vagyok én, hogy eldöntsem mire költsed a pénzed).

[link] - ez a cikk jól összefoglalja az Intel-t jelenleg sújtó problémákat, amik miatt emelkednek a termékeiknek az árai.

2018. szept. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ettől féltem én is :(
2018. szept. 29. 10:18
 4/5 anonim ***** válasza:
De amúgy most jut eszembe, hogy a lábkiosztás típusa is más. Intel-nél ilyen tappancsos, érintkezős, még AMD-nél tüskés.
2018. szept. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

kiskeni


Köszi a választ! ha nem megy bele az intel, semmiképp nem azt veszem meg, inkább akkor olyan procit keresek amit támogat és elfogadható a teljesítménye is.

2018. szept. 29. 10:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!