Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogy tároljam az adataimat?...

Hogy tároljam az adataimat? Mi a jövő megoldása?

Figyelt kérdés
Ahogy egyre jobban utánaolvasok, annál bizonytalanabb vagyok. HDD-re gondoltam, de olvastam, h minden leválasztás hibát generálhat, könnyen elromlanak. Persze több helyen tárolnám a cuccaim, viszont ez a hiba is megütötte a fülemet, mert nekem most 3 videóm és 1 játékom is van, amire kiírja, hogy a forrásfájlt vagy lemezt nem lehet olvasni és nem engedi átmásolni a mostani hdd-mről. És sztem tudom is a hibát, megnyitottam a videókat, és mindnél vannak bizonyos percek, ahol megakad, át kell ugrani stb. Ha ez tényleg azért történt mert meghibásodott ahogy rajta volt, pl leválasztásnál, akkor ink. hagyom az egészet. És ugye a pénztárca is fontos szempont, olvastam, h vannak ezek a felhő alkalmazások, google fotók... ez nagyon jónak tűnt, próbáltam utánaolvasni a korlátozásoknak, és google fotókon korlátlanul lehet feltölteni, ha 16megapixelen belül vagy, megnéztem és az én képeim ált. azon belül vannak. Na viszont itt is hallottam olyat, h nem feltétlenül láthatatlanok ezek, meg volt aki kifejezetten mondta, h ne ott tároljuk a személyes dolgainkat, és egyelőre nekem se tűnne olyan komfortosnak mint egy HDD. Az is egy kisebb szempont, h egy hddt fel tudok rakni a tv-re, ha családi fotókat akarunk nézni, de a google fotókat nem tudtam egyelőre behozni a tv-ről. Viszont tényleg azon gondolkodtam, h végülis nekem mint egy egyszerű magánszemélynek nincs olyan sok cuccom simán fel lehetne tölteni a netre egy részét. Igazából mik vannak, személyes képek-videók, dokumentumok. Utóbbi ált. nem is foglal nagy tárhelyet. A többi zenék, filmek, játékok. Olvastam, h valaki ezt praktikusnak tartja, mert két gép között dolgozik, sokat utazik, egyelőre nem látom, nekem pld. miért lehetne egyáltalán praktikusabb, azon kívül, amit eddig felsoroltam? Az is zavar, h sose tudom, emiatt se, meg amiatt se, h nem látom, h mi a jövő innovációja, h mit is kéne vennem, vagy hova kéne raknom őket. Régen még sokat CD-ztünk, de ma már azon is röhögünk ugye, milyen megbízhatatlan. A HDDből is azért akartam most nagyot venni, hogy akár 20-30 évre előre most meglegyen egy megoldás. De nem tűnnek ezek olyan jó dolgoknak, h erre képesek legyenek, akkor meg nem venném meg. A jövőben is sajnos sose tudom mire lesz szükségem, egyáltalán aki ilyet ír, hogy utazgat, és kellenek neki a fájlok, ő mivel dolgozik, h ennyire szüksége van? Én amúgy egyre inkább azt tapasztalom, h kevesebb dologra van szükségem, régen még tárolgattam játék, film, zene fájlokat, ma egyre inkább úgy gondolom, h úgyis letöltöm, úgyis a neten nézem, úgyis fent lesz ott mindig stb. Igazából azokra van szükségem ami az én kis személyes kreálmányom, nem? De azok meg nem tesznek ki, lehet 100gb-nál többet se, vagy 100-200 között, és leginkább a képek-videók ezek, és azok növelhetik. Azontúl, most az h egy excel dokumentumot akarok tárolni, az nem nagy szám. Vagy számoljak másra is? Köszi, aki ezt végigbírta olvasni.. :D

2018. szept. 29. 11:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nekem 1tb külső hdd van, 128gbpendrive, ill. 15gb alap google drive.

Ami nagyon fontos, az mind3 helyen fentvan, ami közepesen az csak hdd-pendrive,

az ilyen filmek, játékok amiket bármikor letölthetek újra, az csak hdd-n.

2018. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
köszi, sztem nekem is valami ilyesmi lesz jó, kb. ezekkel a számokkal :D.
2018. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 hypno ***** válasza:

Nekem voltak magnókazettáim, aztán lettek CD-im, VHS kazettáim, DVD-im, majd merevlemezeim és pendrive-jaim. A felhők gondolatához még szoktatom magam.


Ezt csak azért soroltam fel, mert pl a magnókazettán tárolt "adataimat" (zenék) éppen meg tudnám hallgatni mert van min, de eszembe sem jut.

A VHS kazettáimat leselejteztem, mert sok helyet foglaltak és az idő túllépett rajtuk. A kb 800 db-os DVD kollekciómon lévő filmek 90%-át már évek óta nem néztem meg. 10-15 év múlva lehet hogy nem is lesz min megnézni. és szerintem ez utóbbi a leglényegesebb


Az összes adathordozó közül a könyveim azok, amik világvége biztosak és mindíg rendelkezésre állnak. Nem abban az értelemben, hogy nem semmisülhetnek meg, hanem azokhoz nem kell semmilyen segédeszköz.

2018. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 hypno ***** válasza:

Kiegészítés:


Plusz a hagyományos fényképek, amik albumokban várják, hogy majd az utódaim kidobják őket, mert számukra nem azt fogják jelenteni, amit nekem,

2018. szept. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Veszel 2 HDD-t és tükrözöd őket. Vagy RAID.
2018. szept. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
HDD-t vegyél.
2018. szept. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az mi az a tukrozes? Es hogy-hogy ink hdd mint a felho?
2018. szept. 30. 09:18
 8/13 anonim ***** válasza:

Felhő becsődölhet, korlátozhassa a tárhelyet mint a Microsoft vs Mega és akkor sok adatot letörölnek, ki szivárog az adat.


A tükrözés azt jelenti RAID-ba kötöd a gépbe ha van olyan csatlakozó a gépeden, és az egyik HDD meg adja magát de a másikon ott marad.


Nekem nincs sajnos RAID, úgyhogy két külső HDD helyre kell másoljak több szász GB filmeket, de azért belső re is felmásolom nem kell mindig a szekrényből elő vegyem a külső HDD-t. Ha az egyik meg adja magát a másikon ott van.

2018. szept. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A HDD-vel csak az a gond, hogy ha akármilyen hiba keletkezik, mondjuk egy zárlat vagy esetleg villámcsapás, akkor búcsút mondhatsz az adataidnak, még csillagászati öszsegért sem fogják tudni helyreállítani. Arról nem is beszélve, hogy a HDD-ben forgóalkatrész van, ami miatt folyamatosan fogy az élettartama. Én még olyan HDD-t nem láttam ami 10 évet kibírt volna és azóta is hibátlanul működne, CD-m viszont van olyan ami 20 éve lett kiírva és azóta is tökéletesen beolvasható róla minden adat. Azért ezen érdemes elgondolkodni szerintem. A RAID-el is az a gond, hogy ha beüt egy zárlat, akkor mehetnek a kukába ugyanúgy mint szimpla HDD, az optikai lemezek viszont szinte mindent túlélnek és a vírusktól is 100% védelmet adnak, mivel egy optikai lemez soha sem lehet vírusos, mivel az adatok bele vannak égetve, így nincs ami azt felülírhatná, fizikailag lehetetlen.
2018. okt. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

# 9 Akkor szerinted mit vegyek, nagyon sok zene film tárolásnak?

Muszáj tárolnom őket, mert mindegyik filmem nincs fent már ncore-n, zene meg már nincs fent youtube-n.

16 ezerért van egy külső hdd, szerinted ne vegyem meg?

Én csak akkor használom a külső hdd-t ha rakok rá adatot, mert a belsőre hdd-re teszem rá hogy onnan nézek filmet.

Pendrive, ssd mennyire biztonságos?

Vagy vegyek inkább 10 db CD-t és 10 db DVD-t? és csak 2000 Ft-ot kell csak fizesek.

Felhőbe nem bizok feltörik, csökken a tárhely, le törli a filmeket, ezt már olvastam itt gyakorin ezt tette a Google Drive.

Hova mentsem kedvenc zenéimet filmjeimet hosszú távra biztonságosan?

2018. okt. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!