Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi baja lehet a gépemnek? Mit...

Mi baja lehet a gépemnek? Mit vegyek bele?

Figyelt kérdés

Az egész úgy kezdődött,hogy kivettem a ramot a helyétol majd visszaraktam es amikor elindult a gép képet nem adott. Egy masik gépbe kiprobaltuk a tapot es bekprepalt az is majd csokkentett modba vissza lehetett allitani. Azt gondoltam hogy akkor tuti ez a baja es rendeltrm rgy zalman tapot ami 600wattos

Azt tudni kell hog elotte egy akyga tap volt benne ami 550wattos volt.

Nos beraktam a tapot es a procinak es a videokartyanak a ventillatora megpordult majd leallt es kep ugyan ugy nem volt. A ramokkal baj nem lehet mert leteszteltem masikkal es ugyen ez volt a reakcio. Video kartyat is kiprobaltuk masik gepbe azzal se volt baj.

Ha tenyleg alaplap a probelma

akkor milyen alaplapot tudtok nekem ajanlani ehhez a konfighoz?

i5 4440 3.1ghz foglalat : Intel socket 1150

Geforce gtx 1060 3gb ddr5

8Gb ram 1600mhz ddr3

ezek a lenyeges dolgok



2018. okt. 1. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez szerintem 99%, hogy jó - AsRock H81TM-ITX

Ebben pedig nem vagyok biztos, de nagyon úgy néz ki, hogy ez is jó - Biostar H81A-BTC

Ja, mind a kettő jó. Huszon pár ezer forint mind a kettő.

2018. okt. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dongaben ***** válasza:
Lehet, hülyeség a kérdésem...de nem lehet, hogy valamelyik csatlakozót elmozdítottad véletlenül? Lehet, hogy semmi baja nincs, csak meg kell mozgatni, csatlakoztatni őket újra.
2018. okt. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak: Na igen pont ez a problémám ,hogy ebbe az árértékarányba már egy komolyabb alaplapot tudnek venni mint pl [link]

viszont ez ddr4es es akkor cserelnem kene a ramomat is pludz a processzorom socket1150 az alaplapnak meg 1151

Második válaszolo: Minden jol be van dugva. Tobbszor is szet lett szedve es ujra vissza de a reakcio ugyan az. De az alaplapon a kis lámpácska zölden vilagit es meg sipolo hangot sem ad ki..

2018. okt. 1. 13:32
 4/8 Dongaben ***** válasza:
Magán, az alaplapon lévő csatlakozókat is mozgasd meg, ne csak a táp csatlakozóit! Én jártam már hasonlóképpen egy takarítás után...
2018. okt. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A videokartya, a ram, a merevlemz es még a bekapcs gombból kijövő kábelek is ujrs es ujra tesztelve lettek,hogy jol vannak e bent es ugyan az a reakcio.
2018. okt. 1. 13:48
 6/8 Dongaben ***** válasza:
100%
Hát... Ez akkor komoly dilemma. Ez egy új project lesz... Át kell gondolnod, számolnod az egészet. Ez egy új kérdés lesz. (Amúgy: a Zalman tápot sem tartanám meg, mert kiváló házakat építenek, de a tápegységük...az nem annyira jó.)
2018. okt. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hátva Zalman táp már marad mert kb 3 napos 😂😂
2018. okt. 1. 15:05
 8/8 Dongaben ***** válasza:

Figyelek közben...:)

Neked kell döntened, az alapján, hogy:

1. Mire használod a gépet?

2. Akarom-e később fejleszteni?

3. Mennyi a keret rá? (Azzal együtt, amit a régi gépből kapsz?)

Gondolkozz, számolj! Nézz szét a "hardverapro"-n árak miatt. A TE géped lesz, amit összeraksz!

2018. okt. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!