Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » S. O. S. Miért nem működik...

S. O. S. Miért nem működik sehogy sem a gép?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Teljesen tanácstalanok vagyunk.

Ismerősöm fiának gépét próbáljuk megcsinálni. 260 ezerért raktuk össze, Gigabyte alaplap (nem tudom milyen de valami gamer szerű), i5-ös proci, 1TB vinyó, 8GB DDR4 ram, 2GB-os MSI videókártya.

PUBG-vel, Fornite-tal, SIMS4-gyel játszott, viszonylag jól bírta a 2 gigás kártya.


Annyi változás jött, hogy került bele egy 6GB-os Asus GEFORCE GTX 1060 videókártya és egy 240GB-os SSD. Az SSD-re ráraktuk a windows 10-et és a fortnite-ot és bármilyen beállításon befagy a játék elején és azt dobja ki, hogy elfogyott a grafikus memória. Mindenhol megnéztünk mindent, felismeri a gép, a driver friss, stb. beszéltem a sráccal is, akitől vették a kártyát, segítőkész volt, még 1 év gari van rá, ő is találgatott, azokat is kipróbáltuk, de sehogysem megy. Néztem feladatkezelőben mennyit eszik a játék a kártyából meg a ramból, minden rendben volt, semmi extra, próbáltuk OC, Game, alap gyári módban, sehogysem megy. BIOS-ban is nézelődtem, de nincs semmi extra videókártyás vagy PCI Express-es beállítás.


Aztán kísérletképpen visszaraktuk a régi 2 gigás kártyát, de már azzal sem megy, kékhalált is kapott, meg az elfogyott a memória hibát.

Gyanakodtam a játékra, mert amikor befagyott, akkor a kártya használat lement 0%-ra, előtte 50-60 között volt, és a játék mellé kiírta hogy Nem válaszol, pedig legálisan lett leszedve, telepítve, stb. nem tört játék (Fortnite).

Mivel a régi kártyával is szarakodott, és korábban, amikor HDD-ről futtatták és a 2 gigás kártyával így működött, arra gyanakszom, hogy az SSD lehet a ludas.


Szabad SSD-re játékot telepíteni? Nem lehet, hogy emiatt fagy ki?


Szerdán megyek legközelebb, azt találtam ki, hogy az SSD-n CSAK a windows lesz és minden más megy a HDD-re és megpróbáljuk így. Addig is szeretném a véleményeteket, tanácsotokat, segítségeteket kérni!

Ha esetleg rossz helyen van a posztom, kérlek jelezzétek hová írjam még ki!


Előre is nagyon köszönjük, már semmi ötletünk nincs miért nem megy.



2018. okt. 1. 18:00
 1/6 anonim válasza:

Hi! Volt olyan amikor minden játékom az ssdén volt semmi baja nem volt a gépnek.

Mekorra táp van benne lehet h túl kevés

2018. okt. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos az most fejből nem megy, szerdán tudom megnézni.

De akkor is marad a kérdés hogy a régi kártyával miért nem megy miután visszaraktuk?

2018. okt. 1. 18:09
 3/6 hypno ***** válasza:
A windows 10-et újra telepítettétek, vagy klónoztátok az SSD-re?
2018. okt. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Újra lett telepítve az SSD-re.
2018. okt. 1. 19:49
 5/6 anonim ***** válasza:
Törölted a régi kártya driverét, mielőtt a 1060-at beletetted? Az simán tud ilyen problémákat csinálni. Menj be az Eszközkezelőbe, töröld le a videokártya driverét és aztán telepíttesd fel a jót a Geforce Experience-cel.
2018. okt. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 hypno ***** válasza:

#4


És úgy telepítettétek, hogy csak az SSD volt a gépben és merevlemezt csak a telepítés után kötöttetek be?

Chipset driver telepítve lett?

AHCI meghajtót nem telepítettetek, hanem a windows saját meghajtóját használtátok?


Ha igen, akkor szerintem fussatok neki még egyszer. Gyorsabban meg lesztek vele, mint a szelleműzéssel.

2018. okt. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!