Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Intel Core i7-8700-es processz...

Intel Core i7-8700-es processzorhoz milyen alaplapot illetve hűtőt javasoltok?

Figyelt kérdés

Jelenelegi configomban egy MSI B360M Pro-VDH alaplap van, viszont úgy veszem észre, hogy nem futattja ki teljesen a gépemet. A hűtőből pedig csak egy erősebbet szeretné, mert elég meleg a procim használat közben.

Többbi config:

2x8 GB Ram 3000 MHz

GTX1080

FSP 600W Hyper M



2018. okt. 4. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alaplapnak elégnek kell lennie a géphez, viszont a thermal throttling nincs kizárva. Most milyen hűtőt használsz?
2018. okt. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia,


Bocsánat nem vagyok túl hozzáértő, így megkérdezném, hogy mit is jelent az általad leírt "thermal throttling"?


Jelenlegi CPU hűtőm: Cooler Master Master Air G100L, elég gyengén muzsikál, hisz játék közben olyan 80-82 °C között ingadozik a procim hőmérséklete.


BIOSban az alaplapnál a RAMoknál nálam csak 2333 MHz-t mutat, ebből sejtettem, hogy nem tudja kihajtani teljesen, de lehet, hogy az akkor teljesen másra irányul.

2018. okt. 4. 15:47
 3/5 Gábor_79 ***** válasza:

Lehető leggagyibb hűtést választottad. Nem tetted fel előzetesen itt a kérdést ezzel a hűtő és processzor párosítással? Mert te vagy a harmadik személy, aki azzal a low profile hűtéssel kívánja hajtani ezt a processzort. Lényeg, hogy nem erre való. Bár könnyen meg tudsz bizonyosodni arról, hogy a túlmelegedés miatt vesz e vissza a teljesítményből. Futtatni kell egy AIDA stressz tesztet és külön grafikonon ábrázolja a hőmérsékleti korlátozás visszaesést. Az alsó grafikon az [link]

Ha kell link a programhoz, szólj. Egyébként a széria sajátossága a melegedés, vagyis a rossz hőátadás. Nálam nyáron, duplatornyos hűtővel 72 Celsiusra is felment.

2018. okt. 4. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia Gábor,


Friss regisztrációm van, ergo nem az én kérdésem volt, de akkor nem csak én estem a gyenge CPU hűtés hibájába.

A programot ismerem, ezzel is mértem a 80 - 82 °C-okat terhelés közben. A tesztet pedig majd ma elvégzem.


Abban tudsz segíteni, hogy milyen hűtést javasolnál hozzá?

2018. okt. 5. 11:40
 5/5 anonim ***** válasza:

Egy ilyen bőven elég lenne:

[link]

2018. okt. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!