Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik memória típust válasszam?

Ovis big kérdése:

Melyik memória típust válasszam?

Figyelt kérdés

A jelenleg van 8GB DDR3 1333MHz kingstone ramom, 20 ezerért kapnék mellé ugyanebből a típusból plusz nyolcat.


25 ezerért kapnék egy 8GB DDR4 2400Mhz fury hiperx ramot.


A lényeg, hogy DDR3-ból 16GB, vagy DDR4-ből 8GB a jobb megoldás ugyan azért az árért?


A procit és az alaplapot ehhez igazítanám.

Nem vagyok gamer, szóval a fejlesztés a közeljövőben nem jön szóba, ennek a konfignak amit vennék köbö 7-8 évig kellene pöfögnie.


Melyiket ajánljátok?



2018. okt. 11. 12:40
 1/6 anonim ***** válasza:

1. több rammal jobban jársz, mint kicsit gyorsabbal, emellett DDR4 ram esetén már kell új alaplap, új processzor, akkora pénzbefektetésből meg már rég 64 GB-ra fejlesztheted a mostani gépedet.

Az is kérdés mennyit szánsz rá, mert 100 e-nél már lehet váltani DDR4-re és ott is 16 GB-ot belerakni.


2. Ha Kingstone van a gépedben, nagyon gyorsan dobd ki, mert az egy gagyi kínai hamisítvány. Ha Kingston-ra, mint világmárkára gondoltál, az megint más.


3. 20e nagyon sok DDR3-as ramért, használtan keresgélj, lesz ott 10-12e körül is 8gb-os modul.


4. Az is kérdés milyen célra kell az a gép, mert 7 év hosszú idő, lehet nem is húzza addig maga a proci vagy alaplap, akkor meg jobb lenne új gépet építeni.

2018. okt. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kingstont akartam írni. :)


Akarok venni alaplapot és procit is, DDR3-as ramokkal ezeket néztem ki:


Asus M5A78L-M PLUS/USB3 alaplap (25 000)

[link]


AMD FX-8370 FD8370FRHKHBX processzor (35 000)

[link]


Egy hűtőt is vennék:

ARCTIC FREEZER 33 (8 000)

[link]


Plusz az új ram.

Minden más maradna.


Így 80-90 000-ből megúsznám.

2018. okt. 12. 03:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon szép elképzelés, de nem zavar hogy a kinézett hűtőt nem lehet AM3+ foglalatra rászerelni? Szobadísznek persze jó, de a gépbe nem fogod tudni berakni.


Az alaplap rettentő gyenge, nem fogja bírni a komolyabb áramigényét a processzornak, hiába támogatja a foglalat, kevés hozzá, húzni meg egyenesen életveszélyes benne.


Az már csak hab a tortán, hogy a mostani ryzen is tud annyit 4 mag 4 szállal hasonló árban, mint ez (sőt, valamivel még jobb is), ha kell IGP is bele (tehát nincs rendes dedikált kártyád), ott a ryzen 2200g

[link]

Egy normális alaplap BIOS frissítéssel ugyan annyi vagy olcsóbb.


Ha mindenképp DDR3-nál akarsz maradni, akkor 100%-ban a használt piacon lenne érdemes nézelődnöd, mert újként egyáltalán nem érik meg az árukat. A régi rendszer mellett egyetlen érv van jelenleg, az a meglévő 8GB ram és kb ennyi. Újként erőteljesen felejtős a dolog.


85-ért már komplett félgépet kapsz:

[link]

Ez egy tisztességes alaplap, amivel lehet nyúzni a procit.


Vagy munkára itt van ez:

[link]

Húzható proci, hozzá húzható lap. Erre max egy jobb hűtőt kell dobnod, ha húzni akarod és kész. Ramot se kell még venni, ott van benne 16GB (a mostanit el tudod adni 10e körül a használt piacon, még spóroltál is)

2018. okt. 12. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna, hogy mindegyik rossz választás amit kinéztem. :)


Akkor így?:


[link]


[link]


[link]


[link]


Ez egy DDR4-es megoldás, az egyel kisebb procit választottam annál amit ajánlottál mert így össz ugyan annyi.

2018. okt. 12. 15:54
 5/6 anonim ***** válasza:

ryzen 1200 alá elég egy A320-as lap is, mert nincs nagyon tuningra lehetőség, azt a hűtőt meg felejtsd már el, ryzen gyári hűtőjének a szintjén van, mivel gondolom nem lesz 5GHz fölé húzva, a gyári hűtő is teljesen jó rá.


Arra figyelj, hogy csak ryzen 2200g és 2400g tartalmaz IGP-t, vagyis integrált videokártyát. Az általad kinézett ryzen processzorban ilyen nincsen, tehát ha nincs egy dedikált videokártya a gépben, akkor el se fog indulni a géped. Emellett ha van videokártyád, de az alaplapi kimenetre van dugva a monitor, szintén nem fog elindulni, mert alaplapra dugva a gép tiltja a vga-t, de mivel a ryzenek többségében meg nincs IGP, ezért nem indul el.

2018. okt. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, hűtő elfelejtve. :)

Egyébként nem a teljesítmény miatt néztem ki, hanem mert félpasszív hűtő és nem fogok gyakran játszani, munkához, netezésre meg elég a passzív hűtés is, rosszul gondolom?


Ez az A320-as alaplap jó lesz?:

[link]


Van videó kártyám:

[link]


Gagyi, de még egy rövid ideig ezt használnám, szóval az integrált kártya hiánya nem probléma.

2018. okt. 12. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!