Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » FPS PROBLÉMA? RÉGEN NEM VOLT!

FPS PROBLÉMA? RÉGEN NEM VOLT!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egy elég nagy problémával küzködök egy ideje.

Néhány hónappal ezelőtt a gépem gond nélkül fixen 60 fps-t produkált bármelyik játékon Ultra beállításokon. Az utóbbi időben elég gyakran droppol ilyen 50 körülre ami azért valljuk be elég zavaró. A minőségből sem szeretnék gyengíteni mivel régebben ugyanazon az értékeken meg jó volt. Pl. Dying Light is már megfogja Ultra beállításokon. Eddig semmi baj nem volt. Most meg volt mikor 45 re is lement. Eddig fix 60 volt. Ugyanezz Rainbow Six Siege, Battlefield 1, GTA V.

Az igaz hogy mostanában a CPU hűtő majdnem maxon pörög és kb 65-70 fokos a CPU. Ez is gond lehet?

Konfigom:

ASUS H110M-C

I5-6500

GTX 1060 6GB

16 GB DDR4 RAM

1+3 TB HDD

Felbontás. 2560x1080 21:9

Én a CPU túlmelegedésre tippelnék illetve magára a CPU-ra is hogy egy picit talán gyenge. Esetleg megérné egy csere egy I5-8600-ra vagy egy I7-7700-ra ?

Egyébként a HDD sincs tele az egyik majdnem tök üres. A Windows nemrég volt újratelepítve. Tehát friss.

Mi lehet a hiba oka szerintetek illetve hogyan tudnám megoldani ? Mondom eddig minden szép fix 60-an most meg ez történik. Mit tehetnék ? Előre is köszönöm!



2018. okt. 11. 23:09
 1/7 anonim ***** válasza:

sajnos a nvidia mostanság elég balfax driver téren ez is lehet gond


nekem 1080Ti-om van, szerencsére ezzel még nem volt gondom, de laptopnál van integrált + dedikált videókártya és ott amint jött frissítés (amit csak jelzett ugye), egyből az integrált vidkártyát kezdte használni


a windows update + driverek simán okozhatnak ilyen dolgot, de lehet túlmelegedés, hűtés gond is persze


ssd-ről futnak a játékok?

2018. okt. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
8. gen CPU nem is fog menni abba az alaplapba, maximum 7. gen BIOS frissítéssel.
2018. okt. 12. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

SSD-m nincs. Nem is találtam szüksésnek mert láttam hogy sima HDD-ről futnak a játékok szépen.

Az I7 se lenne bele jó? Illetve hogy hogy a 8 gen már nem jó? Bocsi de ebben a genereácios részében nem vagyok annyira otthon.

2018. okt. 12. 07:25
 4/7 anonim ***** válasza:

6-7. gen: 1151 v1 foglalatba, illetve H110, H170, H270, B150, B250, Z170, Z270 Intel chipsettel ellátott alaplapokkal működik, a régebbiekre (H110, H170, B150, Z170) pedig BIOS frissítés szükséges, ha 7. gen procit akarsz bele rakni.

8. gen: 1151 v2 foglalat Z370, H310, H370, B360 a támogatott chipsetek.


Amit tudni kell mindig, hogy sorrendbe a chipsetek H < B < Z.

Tehát a H-s lapok a "fapadosak", a B az már általában extrásabb, jobb, a Z pedig a tuning lap.


Itt van az alaplapod teljes processzor támogatottságának a listája:

[link]

De mivel van már egy 6. gen procid, ezért eltudod végezni a BIOS frissítést, nem kell azért is fizetned.

2018. okt. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm!

Egyébként a fent említett jelenségről mi a véleményed még esetleg? Mi lehet még a gond ?

2018. okt. 12. 21:25
 6/7 anonim ***** válasza:
Játék közben monitorozd a hardverek kihasználtságát, hőmérsékletüket mondjuk MSI afterburnerrel.
2018. okt. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Esetleg egy BIOS frissítés ?
2018. okt. 13. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!