Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elegendő egy mai laptopba 4GB...

Elegendő egy mai laptopba 4GB ram? áatlagos felhasználás mellett? mivel jobb 8gb ram mint 4?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 22:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Azért az átlagos felhasználás elég tág fogalom.

De azt mondanám elég, a 8 abban jobb hogy ~2x annyi böngésző ablakot bír el például (akadás nélkül) vagy ha van olyan játék aminek több ram kell mint 4gb, akkor nyilván a 8 megoldja.


Vegyél olyat aminek a ramja bővíthető és ha kell majd bővíted. (nem tudom manapság mennyire szeretik bővíthetőre csinálni, régen kb mindnek volt +1 foglalata legalább)

2018. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Amúgy ha írsz pontos típust akkor jobban lehet válaszolni. Pl ha kinéztél egy legolcsóbb celeronos laptopot akkor oda amúgy sem kell 8gb, mert ahova kellene, oda meg a proci kevés.
2018. okt. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ssd többet dob mint +4gb ram átlagos használat mellett
2018. okt. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 hypno ***** válasza:
A laptopok nagyobb része a processzorba integrált grafikával rendelkezik, ami a rendszermemóriát használja. Ha elkülönítesz neki mondjuk 1-1,5 Gb-ot, máris nem 4 GB az amit a rendszer használhat.
2018. okt. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Utóbbit el lehet kerülni. Vannak igen olcsó dedikált videókártyával rendelkező laptopok is, amikben nem szörnyeteg processzor van, hanem ilyen i3-szint max kb. Mondjuk ezeknél már jellemzőbb a 8GB RAM is.
2018. okt. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Derwer ***** válasza:

Szűkös picit a 4GB, de nem katasztrófa.

Ma ha böngészel, akkor a bongésződ simán megehet 1-2GB RAMot.

Az is igaz, hogy egy SSD többet számít, mint a 4 vs 8GB RAM. (SSDre kb bármikor tudsz ubgradelni a laptopok 95%ban)


Az integrált videókártyák amúgy nem 1GBot csippentenek le, hanem 128MB-t normál esetben. (Nekem is, most i5ös CPU és 8GB RAM, 7,84GB használható)

2018. okt. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Amelyik integrált 128MB-ot vesz le, az olyan is, még a régi játékokkal is szenvedés lesz.

Amúgy a böngésző simán megeszik 2gb-nál több ramot ma már, nekem meg van nyitva most 1 youtube, 1 gyk, 1 hardverapro, 1fb és 2.5GB, pedig ez szerintem még nem is annyira hardcore használat :O

(Bár nekem 16gb ramom van, lehet hogy ha több van érzékeli és többet használ hogy simább legyen)

2018. okt. 14. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Derwer ***** válasza:
Jatkek közben többet eszik, de alap felhasználásnál ennyit eszik a videó kártya.
2018. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
2018. okt. 14. 12:31
 10/11 A kérdező kommentje:
így megy alapjáraton amikor a böngészőben 1-2 oldal van megnyitva
2018. okt. 14. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!