Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Sata kábel műanyag részének...

Sata kábel műanyag részének törése miatt lehet nem elérhető a hdd?

Figyelt kérdés

Tehát, a hdd-t kötő sata kábelen a műanyag rész egy kis darabja letört.

A biosban vagy telepítési kísérletnél nem látható a hdd. A dvd sata kábelére cserélve, nincs változás.

A hdd halt le vagy csak a kábel szar?


Előtte annyi történt, hogy vga-t cseréltem, driver telepítésekor fagyás, majd lekapcsolt. Gondoltam a tápra, de akkor nem hozna be win telepítőt.


2018. okt. 14. 05:53
 1/3 anonim ***** válasza:
HDD gyanús. Vagy a sata port halt le a lapodon. Próbáld ki másik sata portba átkötni a vinyót vagy másik gépbe átrakni.
2018. okt. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki egy másik kábellel. Párszáz forintért bárhol kaphatsz, ahol árulnak számítógépet is. Abszolút lehetséges. Ha a csatlakozó résznél van letörve, akkor lehet nem áll elég stabilan ahhoz, hogy érintkezzen. Amiket érzékeltél mondjuk az utalhat egy rossz hdd-re is. Próbáld ki az új kábel, másik portban és ha nem megy továbbra sem, akkor vagy a merevlemez a rossz vagy az alaplap sata vezérlője halt meg (esetleg mindkettő). Ha kölcsön tudsz kérni valakitől egy működő hdd-t, akkor letesztelheted ezt is.
2018. okt. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szinte tuti hdd. A dvd-t gond nélkül kezeli. Tegnap odáig jutott, hogy bootnál behozta a win indítását, és egy felvillanó kék háttérrel (amit nem tudtam leolvasni), majd újraindul.
2018. okt. 15. 04:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!