Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » HP laptop második HDD-t nem...

HP laptop második HDD-t nem ismeri fel miért? (képek)

Figyelt kérdés

[link]


erről lenne szó (+ lent a saját képek), ide tennék ugyanígy egy szalagkábeles SATA kábelt.

2db van, egy kínai utángyártott, és az eredeti HP ami az 1.-es HDD-hez van.


Leszedem az 1-es HDD eredetijét és rákötöm a 2. helyre mint a videón, és nem ismeri fel a W10. Lemezkezelő sem, eszközkezelő sem. A kábel jó, mert az 1-es hdd helyen jól működik vele egy 1TB-os SATA lemez.


SSD-vel próbáltam a HP kábelt a 2. helyen.

A BIOS-ban semmilyen beállítási lehetőség nincs. van aki azt javasolja egy hasonló bár régebbi HP gépen, hogy egyszerűen lépj be a BIOS-ba, majd lépj ki és után reboot és felismeri a Windows, ez nem segített.


A kínai utángyártott kábellel sem ismeri fel a 2. helyen az SSD vagy a SATA HDD-t.

Sőt, ha a kínait rákötöm az 1. HDD helyre, akkor a laptop el sem indul!


Na most jó lenne tesztelnem, hogy a kínai utángyártott kábel rossz-e vagy valami más a probléma.


Miután a gyári jól működő kábel sem jó a 2-es HDD helyén, és a kínai sem, ezért nem tudom eldönteni, hogy az alaplapon nem jó a szalagkábel csatlakozója, vagy valami más a hiba.


Viszont az, hogy az 1-es helyen jól működik a gyári HP kábel és a kínaival ott meg be sem kapcsol a laptop, se tápról se akkuról, ez érdekes a dologban.


Lehet valami védelmi rendszer a HP-ban, akár elektronikai védelem, akár valami szoftveres/hardveres okosság.



Aki jártas ezekben a laptop dolgokban adna némi ötletet merre induljak?


VENDOR-na HSB a kínai és a HP-nak meg TNT azt hiszem.


nem tudom ez a gyártó dolog számít-e, van-e valami chip benne amit ellenőriz a gép, bár be sem kapcsol, ha a kínai az 1-esben van. Ha a 2-esben van akkor bekapcsol a gép.


[link]


itt a két HDD bekötés. Ez ilyen alaplapi szalagkábel és SATA megoldás. A W10 rendszer egy másik, m.2 SSD-n van, nem befolyásolja sem az 1-es HDD sem a 2-es HDD bekötés.


[link]



2018. okt. 15. 23:15
 1/3 A kérdező kommentje:

A TPM hogy be van kapcsolva lehet gond?


Kipróbáltam, hogy csak a kínai kábelt dugom a 1. hdd helyre, de nem kötöm rá a SATA HDD-t, és akkor bekapcsol a gép.

2018. okt. 16. 01:02
 2/3 hypno ***** válasza:

Titkosítás? Lehet persze.

A laptop gépkönyve nem ír semmit?

2018. okt. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

nem, azokat átnyálaztam, de semmi.


[link]

2018. okt. 17. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!