Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi konfigról?

Figyelt kérdés

Munkára és játékra is használom majd. Illustrator, photoshop, after effects, illetve némi Overwatch, Path of Exile, Far Cry fog futni rajta.

VGA: GTX 1060, ez már megvan, ezen nem változtatok.


Alaplap: MSI B450M PRO-M2 ~22k

CPU: Ryzen 5 1600x ~47k

Procihűtő: THERMALTAKE RIING SILENT 12 ~11k

RAM: G.SKILL RIPJAWS V 2X8GB DDR4 3200MHZ ~50k

SSD: Crucial 250GB MX500 VAGY Kingston 240GB SSDNow UV500 ~17k

HDD: WESTERN DIGITAL 2TB 64MB SATA3 WD20EFRX ~24k

Ház: PHANTEKS ENTHOO PRO M ~25k

Táp: ZALMAN 500W ZM500-LX ~13k


Mivel nem vagyok nagy szakértő, bármilyen tanácsot szívesen veszek. Ti mit cserélnétek másra és miért?

Az ár így kb 210k, nagyjából ebben a keretben maradnék. Pár ezer ide-oda még éppen belefér.


2018. okt. 16. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:

akkor vegyél X-es procit ha meg is akarod húzni az órajelet masszívan, mert kb ennyivel jobb. Mivel sem a hűtő sem az alaplap nem kimondottan komoly tuningra való, szerintem hagyjad az 1600x-et, nem érsz vele annyit, vegyél sima 1600-at, marad 11 ezred, mert kapsz egy normális gyári hűtőt, a pénzt meg fektesd abba a tápegységbe, mert oda elférne.


3200MHz-es ramok eléggé overkillek, néha a 3000MHz-cel is gondjuk akad az amd-s prociknak, plusz ez nincs is a támogatási listán.

[link]

Erősen ajánlott olyat választani, ami rajta van a támogatottsági listán, nem egy AMD-s gépet láttam, ami nem indult el, mert nem volt a támogatási listán a ram aztán kisnyúl, nem akarta felismerni.


A gépház nagyon nagy, a legtöbb átlagos tápkábel rövid lesz (persze lehet pont átlóban elég lesz, de ki kell centizni), ha hosszabbat akarsz oda meg moduláris táp kell. Én méretben kisebbet választanék a helyedben, amúgy is mATX-es a lapod, szóval akár mATX-es gépház is szóba jöhet.


Táp felejtős, ilyen nagyon lcsóban van CM masterwatt lite 400/500w, de inkább a sima ryzen 1600 külön hűtő nélkül és akkor be quiet pure power 430w mehet bele.

2018. okt. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Esetleg valami ház amit ajánlanál ebben az árban?
2018. okt. 16. 14:29
 3/3 anonim ***** válasza:
NZXT Source 340 pl.
2018. okt. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!