Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Meddig bírja a laptopotok...

Meddig bírja a laptopotok aksival?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 13:55
 1/6 anonim ***** válasza:

sokmindentől függ:

főleg a kép fényerejétől, de

számít, hogy mennyi program fut, és milyenek,

vírusirtók, kémprogramkeresők, ha kicsomagolsz RAR-t,

sokat eszik, ha megy a wifi, és főleg, ha fut msn, skype, ilyenek, ezek abálnak, mert folyamatosan tartják a kapcsolatot (állandóan fel-le töltenek adatot)

illetve, ha zenét, filmet nézel, és nem fülessel, hanem beépített hangszóróval. illetve, ha egy 2 magos, 2.2-es procid van, 4 giga rammal, meg dolgozik, egy 1 GB Nvidia videókártya, akkor az szintén szippant rendesen.


A régi gépek, 1-1.5 órát bírnak.


A újak közül, egy Gamer laptop szerintem, egy rendes aksival bír 2-3-at, mert azokba nagy aksit tesznek, meg ritkán van, hogy van energiatakarékos mód(levesz a proci órajeléből, kevesebb ramot használ, és csökkent a videokártya használatán).


A kifejezetten hordozhatók, azok energiatakarékos cuccokkal készülnek, kicsi fogyasztású mindennel, azok bírnak 6-8 órát, persze nem filmnézést, de mondjuk 2 filmet azzal is simán nem lehet nézni. Szóval, azok nagyon bírják.


bocsi a hosszú válaszért!

2010. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nekem van egy kb 4 hónapos Hp Compaq presario CQ61-esem, de elég keveset bír. Msn mindig megy, meg általában zene is, és közben internetezek. Kb 1.5 órát bír ki. Ez elég kevés nem? viszont 62bites win7 van rajta, lehet hogy ez lassítja?
2010. jún. 24. 19:26
 3/6 anonim ***** válasza:
szerintem az eléggé jó, nekem csak 1 órát bír, bár az én laptopom nagyon régi. Szerintem 1.5 óra az jó, de, ha kevesled, akkor vehetsz bele új aksit, azzal kicsit több lesz a üzemidő!
2010. jún. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
de hát az nem normális hogy egy 4 hónapos gép-be új aksit kelljen venni
2010. jún. 24. 22:44
 5/6 anonim ***** válasza:

Ennyit bírnak, win7 900megát ramból alabból szív.

Enyém is ennyit bír és az is új.

Inkább arra törekedj hogy ne mindig akksival használd, pl: ha otthon vagy akkor vedd ki és csak áramról menjen.

2010. jún. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem Asus Eeepc netbookom van,és úgy bírja a hybrid engine benne mint egy vadállat. 6 -7 óráig normál töltéssel is kihúzatja, úgy hogy filmeket nézek vele út közben,meg néha Flatout 2-t tolok, illetve egyetemi dolgokat intézek. Netbook atom procival nagyon pegék. Jobbak mint a benganagy laptopok, a notebookok. Azokból még nem hallottam olyat ami max 3 óránál tovább bírta volna. Netbookok sokkal kisebbek, kezesebbek,én netbook párti vagyok,de van notebookom is ez mellett,csak azt otthonra használom. De a lényeg a mobilitás.
2010. okt. 6. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!