Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A TPM kavar be?

A TPM kavar be?

Figyelt kérdés

Az SSD-t egy CD rom helyére köthető öbölbe tettem, minden látszódott. Másodlagos ssd amúgy. Ki lett véve onnan és megpróbáltam rákötni egy másik sata csatlakozóra az alaplapon de nem ismerte fel. Na azóta az eredeti CD rom helyén sem ismeri már fel, sőt külső USB-s tok-ban sem.


Mi lehet a baj?

Egy kínai kábellel lett rákötve az alaplapra, de nem ismerte fel. Azóta sehol nem ismeri fel a W10. Eszközkezelő sem, Lemezkezelő sem. TPM-et törölni kellene?


TPM engedélyezve van a BIOS-ban. Nem tudom hogy az kavar-e be.



2018. okt. 21. 22:24
 1/10 hypno ***** válasza:

Még mindíg ezzel szenvedsz?

Miért nem tiltod le azt a TPM-et?

2018. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
mert parázok, hogy nem indul utána a fő ssd-
2018. okt. 21. 22:40
 3/10 A kérdező kommentje:
attól félek ez a b.z.i kábel tönkrevágta a második ssd-t.
2018. okt. 21. 22:40
 4/10 anonim ***** válasza:
Tudod mire való a TPM? És mi az az öböl, mert én még ezt nem hallottam. És mi az a külső USB tok? Nagyon kavarod a dolgokat. Kell neked egyáltalán a TPM?
2018. okt. 21. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

drive bay

[link]


external usb-sata case


[link]



A TPM megakadályozza a fizikai hozzáférését a HDD-hez egy chup tárolja a hozzáféréshez szükséges titkosító kulcsokat, illet bitlocker titkosításhoz.


De nagyon nem vágom, ebben igazad van.


Amúgy te értesz hozzá, vagy tényleg nem vagy tisztában alapfogalmakkal? Vagy nem értem miért kérdezed.


mert hogy ilyen SATA - USB tokok évtizedek óta létezik. Na mindegy.

2018. okt. 21. 23:33
 6/10 anonim ***** válasza:

Azért kérdezem, mert még életemben nem hallottam ezeket a "fordításokat". Az USB tokra gondoltam, hogy mi lehet, de az öbölre nem bírtam rájönni, hogy mi lehet.


A választ a kérdésedre te magad írtad le:

"A TPM megakadályozza a fizikai hozzáférését a HDD-hez egy chup tárolja a hozzáféréshez szükséges titkosító kulcsokat, illet bitlocker titkosításhoz." Itt lesz valami hiba, mert a TPM megfelelő hozzá értés nélkül képes sok mindent letiltani. Egyáltalán szükséged van erre? Állítsad be rendesen és akkor talán fog működni. Vagy keress valakit aki tényleg ért hozzá és oda tud menni a gépedhez és megnézni, hogy mit állítottál be rosszul a TPM-en.

2018. okt. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
csak a biosban van enabled-re rakva, semmi más nincs beállítva, nincs bitlocker, meg semmi ilyesmi
2018. okt. 22. 03:47
 8/10 hypno ***** válasza:

#7

Már egy hete ezen rugózol.

Tiltsd le végre a BIOS-ban és nézd meg mi történik. Ha nem jutottál előrébb, akkor még mindíg visszaállíthatod az előző beállítást.

Vagy visszaállíthatod a BIOS alapbeállításait.

2018. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 hypno ***** válasza:

Vagy ha nagyon döntésképtelen vagy, akkor írd be a keresőbe , hogy "HP TPM disabled" aztán nézd meg azt ide vágó videókat, meg bogarászd át a fórumbejegyzéseket.


De írhatsz a HP supportnak is, hogy ha egy második meghajtót szeretnél bekötni, le kell e tiltanod a TPM-et, vagy valami mást

2018. okt. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ezeken túl vagyok, gondoltam hátha akad egy hozzáértő itt gyk-n, de tévedtem. De legalább megpróbáltam. HP fórumon is hasonló wannabe IT-s emberek vannak, még a HP alkalmazottak közt is.

Leírom neki, hogy Lemezkezelő nem ismeri fel, erre azt írja "nézzem meg a Lemezkezelőben", no comment...

2018. okt. 22. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!