Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van folyamatosan 90 fok...

Miért van folyamatosan 90 fok felett a processzorom?

Figyelt kérdés

Mostanában tapasztaltam, hogy a gépem teljesítmény romlott és láttam, hogy a processzorom nagyon magas hőfokon fut folyamatosan. 70 fokos ha nem csinálok semmit és 90-100 hogyha használom. Leszereltem a processzorhűtőt és új pasztát helyeztem fel, majd visszatettem a hűtőt természetesen. Ez néhány nap erejéig megoldotta a problémát, de a napokban újra elkezdtem ezt a hőmérsékletet tapasztalni. Rendesen visszatettem a helyére a hűtőt és rendszerint működik.

i5-4460-am van a gyári hűtővel felszerelve, a paszta amit használtam pedig Nano Grease a TITAN-tól.

Nagyon örülnék, ha tudna valaki segíteni anélkül, hogy szerelőhöz kellene vinnem, mert félek hogy többet ártanak neki személyes tapasztalatból indulva.



2018. okt. 22. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egy toronyhűtő beszerzése esetleg? Aprón 4-5 ezerért már aránylag komoly darabok szoktak lenni, 120 mm-es ventivel.
2018. okt. 22. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

90-100 foknál már a legtöbb gép megáll, biztosan jó programmal méred?

BIOS-ban csekkold a hőmérsékletet, nagyon másra nem tudok gyanakodni, ha újra is pasztáztad a procit..

2018. okt. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
RealTempet használtam, de a BIOSban is annyit mutat.
2018. okt. 22. 18:19
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fogja sokáig húzni így szerintem szerelő lesz a vége.
2018. okt. 22. 18:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem i5-3450-em van, alapban 35 fok körüli a mag, akkor neked sem lehet 70. 80°C körül le is kapcsol a gép, de minimum rezetel. Ráadásul úgy 35 fokos, hogy a procihűtő ventilátora 40% fordulaton pörög.
2018. okt. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 MGéza ***** válasza:
Biztos hogy annyi? Nekem a Speccy dobott ki hasonlóan vad értéket de kiderült, hogy az egyes magok és nem a processzor hőmérsékletét figyelte, egy processzornál több hőérzékelő is van. Aida64 stressz-tesztet eressz rá, nézd meg mennyit mutat.
2018. okt. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nálam is előjött. i5 2500k volt a gépben 8 évig kb, utóbbi 2-3 évben kezdődött ez az egész. Böngészős játék + youtube videó = 80°C. Kitakarítottam a gépet, paszta, hűtő minden tiszta. Pár napig ment 50-60°C-on aztán visszállt kb 1 hét múlva a régi 80-100°C. Speccyvel mértem, de sokszor nem valósat mutat. Utána HWMonitor, Aida, CoreTemp progikkal. Sajnos akkor is 70-80°C volt.. Pl egy GTA V közben elérte a 100-103°C-t, ami elég durva már, csodáltam, hogy nem kapcsolt ki. Végül beszereztem egy Xeon procit, ami jobban muzsikál. Nekem gyanús, hogy a proci felmondja a szolgálatot lassan-lassan és így mutatkozik meg elsőnek.
2018. okt. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Esetleg ha nem működik rendesen a TÁP az okozhat teljesítmény beli problémát. Még arra gyanakszom, mert sokszor olyan hangja van mint egg atomerőműnek.
2018. okt. 23. 08:27
 9/12 MGéza ***** válasza:

Az is. Milyen tápegységed van, mennyi idős? Ha vacakol, ajánlatos cserélni. De megpróbálhatod delideltetni is processzort.:

[link]

2018. okt. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A tápom Chieftec gpa450s 450W kb. 2 éves lehet maximum.
2018. okt. 23. 11:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!