Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Működne a laptopom más típusú...

Működne a laptopom más típusú alaplappal?

Figyelt kérdés

Van egy régi laptopom H000057590 es alaplapszámmal, de ilyet sehol sem találok interneten, így nem tudom pótolni.

Ebayan vannak kinézetre 100% ugyanolyanak de ott már H00005-után más számok jönnek. Processzoruk is ugyanolyan foglalatú, ugyan az a videókártya van a lapra integrálva és tökéletesen ugyan úgy néznek ki, azaz bele tunám rakni a laptopba. A kérdés hogy működne-e a gép.



2018. okt. 26. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha van mellé (benne) proci meg gpu is, akkor simán, akár egy teljesen más gép is lehet. A kérdés a felfogatási pontok, ott van minden csavarhely, kimenet (usb port pl) ahol a mostani.
2018. okt. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nagy valószínűséggel működne.

Szervizes ismerősöm mondta hogy náluk volt olyan laptop, hogy kívülről egy több száz ezres külső volt, de cseréltek benne lapot, amit találtak maguknál (más márkát) és aki nem ellenőrizné le az totál megszívhatná vele :D


Amúgy ez is olyan mint az asztali gépnél alaplap csere, lehetséges, itt csak annyi a nehezítés benne hogy a laptop ház nem annyira egységes mint az asztali, de van pár gyártó aki ugyanazt a formát követi.

2018. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért ez necces. Ha csak 1-2 mm eltérés van már szívás, az összeszerelésnél, csatlakozóknál...
2018. okt. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az illeszkedes nem gond, mert nem laptopkent hasznalnam hanem monitorra kotve, mint egy asztali gepet kb. Lehet sajat hazat csinalok neki valahogy.

Találtam egy lapot amiben mas tipusu a kartya de a proci foglalat ugyanaz.

Nem tudom meg merjem e venni.

Nem ertek hozza igazan mi mitol fugg.

Az en laptopomban i7 volt es nvidia 740m.

Ezen a lapon pedig nvidia 710m van es azaonos proci foglalat, de lehet abban i3 vagy i5 volt gyarilag, nem tudom ez mindegy-e.

2018. okt. 26. 23:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!