Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » 2 napja vettem egy vadiúj...

Marcelix presents kérdése:

2 napja vettem egy vadiúj 1070 ti-t hazavittem kipróbáltam és lám mit látok rosszabb lett. Mit tehetek? INFO LENT

Figyelt kérdés

Eddig egy sapphire rx 560 at használtam 4gb vramos és most hogy meglett az új kártya rosszabb lett. Egyébként i5-7400 8gb ram 600wos táp windows 10 64bites..

nemtudom mi baja történhetett plz segítsetek



2018. okt. 26. 22:01
 1/3 Nosco ***** válasza:
Első körben én megpróbálkoznék egy rendszer újratelepítéssel. Ha az megvan és még mindig nem jó valami akkor lehet tovább keresni, hogy mi lehet a gond.
2018. okt. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az RX560 driverjét törölted mielőtt a 1070Ti-t betetted és felraktad az nvidia csodaszoftverét? :D Első körben kellene egy clean uninstall az amd drivernek meg az nvidiának is, majd újra fel az nvidia. Egyébként miben nyilvánul meg a "rosszabb lett" dolog? Kevesebb az FPS?

Btw ha ez sem jó, akkor rakd újra a win10-et. Ha utána is ugyanaz a dolog, akkor átbasztak, lehet valami Wishről jött 1070Ti, aminek nem sok köze van a 1070Ti-hoz. Sajnos szivárognak be kamu kártyák, általában 1-2 hónap után be is döglenek, na meg persze tudásilag sehol sincsenek a nevében szereplő kártyáéhoz.

2018. okt. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

AMD kártya illesztőjét még az nvidia kártya berakása előtt teljesen le kell pucolni, majd utána rakd be az új kártyát és úgy rakd fel az nvidia illesztőjét. Ha nem így csinálod, simán legyilkolják egymást a szoftverek.


Pontos táp típus? Ha valami Akyga, Keepout, NJoy, stb használhatatlan hulladék, a feszültség ingadozás is okozhatja ezt, mert 12 voltos ágon lepattint a kártyának 15 voltot az meg örül, hogy nem hal be. 600w minőségi táp valahol 25-30 ezer körül indul árban (feltéve, hogy kell is ennyi, mert a legtöbb 1 vga-s gépbe az 550w is túlzás, zömében 350-400 wattot fogyasztanak).


Videokártyát honnan vetted, mi a pontos típusa (márka pl)? Ahogy írták, sajnos jönnek be a kamu kártyák is, ahol felülírják a vezérlőt, így mást ír ki, mint ami valójában az. GTX 1060-nál volt ez nagy divat, mikor d-sub (VGA) csatlakozóval jelentek meg, csakhogy a hivatalos gtx 1060-nál már csak digitális jelkimenet van (HDMI, Displayport, DVI-D stb), aztán kiderült, hogy GTS 450-eket adtak el buherálva. Ha a te kártyádon is van kék d-sub kimenet, akkor biztosan átvertek.

2018. okt. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!