Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asus TUF B450 Plus Gaming...

Asus TUF B450 Plus Gaming alaplapom nem ismeri fel a NVidia Geforce GTX 1060 Gaming X 6 Gb-os videókártyát. A biosban hol lehet beállítani elsődleges videókártyának azt?

Figyelt kérdés
Az eszközkezelőben sem látja a kártyát. Rég kellett ilyen dolgokkal variálnom, szóval egy helyben toporgok. A biosban nem találom ezt a beállítást, leírnátok hol van?

2018. okt. 26. 22:45
 1/6 anonim ***** válasza:

monitorodat a videokártya kimenetére kötötted? Ha alaplapra dugod, akkor nem fogja látni.


Videokártyát melyik pci-e foglalatba dugtad? A legfelsőbe rakd, ha nem ott van (ami a processzor alatt van).


Külön áramkábelt rákötötted a videokártyára? Ha átalakítózol (pl 2 molex ->6 pin), attól simán behalhat, mert a molex nem bírja azt a feszt meg áramerősséget amit le kéne adni, amennyiben nincs 6 pines áramkábel a tápon, akkor azt is cserélni kéne olyanra, amin van.

2018. okt. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A monitor a VGA-ba van dugva, már rögtön oda dugtam, a viseókártya is a legfelső foglalatban. A táphoz nem kellett átalakítózni. Egyébként az ipon-tól van a gép és össze is szereltettem, így hozták ki.
2018. okt. 26. 23:15
 3/6 A kérdező kommentje:
Biosban találtam egy olyan lehetőséget, hogy primary video settings, PCIE-re állítottam, de így sem látja az alaplap a kártyát.
2018. okt. 26. 23:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Illesztőprogramot felraktad már? Rendszer telepítés nélkül hiába rakják össze, neked kell levadászni a driver-t.


[link]


Ha nincs driver, akkor nem is fogod látni szegény kártyát.


Illetve milyen tápot szereltettél bele? Mert ha nokedli, akkor a feszültség ingadozás miatt se biztos, hogy látja a gép.

2018. okt. 26. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
BE QUIET! Pure Power 10 500W CM táp van benne. A drivert nem engedi feltelepíteni, azt használtam amit a videókártyához adtak. Le is töltöttem egyet a gyártó oldaláról,de a rendszer kompatibilitás vizsgálatnál nem jut tovább, a grafikus illesztőprogram nem talált kompatibilis grafikus hardvert hibaüzenettel kilép.
2018. okt. 27. 00:02
 6/6 A kérdező kommentje:
Megoldódott, mivel most telepítettem rá a Win 10- et, nem frissült még az operációs rendszer. Frissítés megoldotta a problémát, alaplap is látja már a videókarit, driver is felment rá. Köszönöm a hozzászólásokat
2018. okt. 27. 07:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!