Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért kapcsol ki-be a számítóg...

Miért kapcsol ki-be a számítógépem?

Figyelt kérdés
Üdv! Olyan gondom van, hogy 1-2 hete azt csinálja a szg. ,hogy elindítom és vagy 6x 7x be,- és kikapcsol egymás után. A BIOS hol pittyen, hol nem. A windowsig nem tölt be. A belseje szép pormentes. Cseréltem alaplapi gombelemet, ki huztam a VGA kártyát, cpu fan, szg. fan mindent, hogy mi okozhatja, de állandóan ugyan az a gond... Windowsból való újraindításnál nem csinálja ezt. Valakinek esetleg valami ötlete? Előre is köszönöm. Periféria : i7-4770K, VGA:Gigabyte GTX770 2gb, Alaplap: Gibabyte Z97X, SSD: Kingston HyperX 120gb

2018. okt. 28. 11:53
 1/10 MGéza ***** válasza:
Pont a legfontosabbat, a tápegységet felejtetted el leírni. Pedig ilyen esetben az első számú gyanúsítottak között van. Esetleg cpu-t vedd, ki ellenőrizd a foglalatot és a lábakat. Habár akkor a betöltés sem indulna el. BEEP pontosan milyen? Egy rövid, vagy valami más? Kézikönyvben nézd meg mit jelent.
2018. okt. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtál!


Táp: Seasonic SS-620


Egyszerű csippenés, mikor betölt a BIOS. Nem hosszú, nem rövid, pont jó mint eddig. Néha elindul a hátsó fan, néha nem. De az elsőt és a prociét elindítja. Viszont led világításos az alaplap, az is hol világít, hol nem, utána nagy nehezen betölt. Van mikor 2-3mp után kapcsol ki van mikor egyből.

2018. okt. 28. 12:11
 3/10 MGéza ***** válasza:
Akkor a lapot is nézd át, lehet púpos kondi van valahol. Mindenesetre a tünet a hol indul hol nem, érintkezési hibára utal. Ezt bőven okozhatja valami haldokló chip.
2018. okt. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Most kivettem éppen a VGA-t és az alaplapi VGA-ról indítottam most pöccröff.... Akkor a VGA lehetett a ludas? Csak akkor hogy-hogy betöltött tízedjére.
2018. okt. 28. 13:32
 5/10 MGéza ***** válasza:
Igen, meghibásodhat az is. De a tápegység is. Az hogy Seasonic még nem biztosíték arra hogy nem fog idővel meghalni. Hány éves? Le kéne tesztelni másik vga-val ami szintén sokat fogyaszt mint a 770, vagy a vga-t magát egy másik gépben. Ha másik gépben megy akkor tápellátás bajok vannak, ha nem akkor vga haldoklik.
2018. okt. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja nem...ugyan az megint.
2018. okt. 28. 13:43
 7/10 anonim válasza:
Mikor pasztásztad be?
2018. okt. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Amikor összeraktam. Kb. 2014.09
2018. nov. 2. 12:31
 9/10 MGéza ***** válasza:
Akkor ideje újra nekilátni. Valószínűleg a paszta már csontszáraz, a hűtőteljesítmény pedig kritikus. A processzor normál esetben hűtetlenül ennyi idő alatt simán felmelegszik annyira hogy leold a hővédelem és kikapcsol a gép.
2018. nov. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Most hoztam szakszervízből, hosszú találgatás után alaplap a hibás. Megnézték másik táppal ua. volt a hiba a többit ugye én átnéztem így az alaplapra szűkült minden. A pasztázást említettem aztmondták ennek a procinak és ami van rajta hűtés nincs nagy jelentősége. Most nézhetek új alaplapot. :)
2018. nov. 2. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!