Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi a különbség a HDD és az...

Mi a különbség a HDD és az SSD között?

Figyelt kérdés

Miben működnek máshogy,melyik éri meg jobban szerintetek?

Videóvágáshoz, illetve képszerkesztéshez keresek laptopot, és nem egészen tudom, hogy milyet válasszak. Az aktuális "kiszemeltben" 1 T HDD és 128 GB SSD van. Mit gondoltok, ez elég, vagy nagyobb kapacitásút kéne néznem? Bár már így is a keretem felső határát súrolja az ára, de kell, tudok egy kicsivel többet rászánni. Előre is köszönöm a válszokat.



2018. okt. 28. 16:22
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Az ssd sokkal gyorsabb, és nincs benne mozgó alkatrész.
2018. okt. 28. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
SSD kb. 10x olyan gyors, mint a HDD, és nincs benne mozgó alkatrész, emiatt a Windows és a programok sokkal gyorsabban töltenek be róla.
2018. okt. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
mai windows, mai 5400rpm es hdd vel olyan gyors, mint egy 20 éves gép
2018. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
28%
Videóvágáshoz akkor sem érdemes SSD-t venni, mert ahhoz meg nagyon drága. Egyenlőre az SSD az oprendszer futtatására alkalmas, ahhoz meg elég a 128-256GB-os.
2018. okt. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 MGéza ***** válasza:
100%
SSD a fejlődő technológia ellenére sem ajánlott nyúzásra. A mai TLC meghajtók főleg nem, nem a hosszú élettartamukról híresek.
2018. okt. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok küldeni egy linket, vagy rövid leírást, hogy mikyen gépet érdemes választanom? És lehetséges ez 300K alatt, vagy túl naiv vagyok?
2018. okt. 28. 17:14
 7/12 anonim ***** válasza:

#4

Nem kötelező mindent az idők végéig ssd n tárolni, egy óra 4k h264 video kb 40gb helyet foglal, ez ma már bőven megfizethető kategória, ha végzel vele meg lehet archiválni hdd n. 500 as 850 evo van már 35 ezertől(de úgy rámlik hogy a közelmúltban láttam talán 30 ért is), ilyen árak mellett nehéz hdd mellett érvelni.


Kérdés viszont, hogy bármilyen munkára miért laptopot veszel, vagy túlmelegszik és visszaveszi az órajelet a cpu n\gpu n, vagy borzasztóan lassú egy asztali géphez képest, sosincs középút.

2018. okt. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
40 gigás videók vágásával 1 év alatt kinyírod az SSD-t...
2018. okt. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
51%

" ilyen árak mellett nehéz hdd mellett érvelni."


A vágott videók tárolása pont elég érv :))

2018. okt. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

abban igazuk van a hozzászólóknak, hogy a laptop nem költséghatékony és nem is erőforrás hatékony megoldás videó szerkesztéshez. asztali gépben ugyanannyi pénzért sokkal erősebbet, jobbat kaphatsz és a laptop mindenképpen kompromisszumosabb megoldás az ilyen feladatokra. főleg mert az asztali gép könnyen és olcsón bővíthető, fejleszthető új alkatrészekkel. a laptop egy zárt rendszer, vagy egyáltalán, vagy nem nagyon tudod bővíteni, tunningolni. általában max. HDD/SSD csere és memória bővítés lehetséges, de sokszor még az sem. legfeljebb külső eszközöket tudsz rádugni, de ami benne van (főleg a memória és a processzro) azok ugyanúgy lekorlátozzák a lehetőségeit.

viszont azt sokan elfelejtik, hogy a laptop előnye, hogy kevés helyet foglal, könnyű és hordozható. bárhol tudsz vele dolgozni, használhatod a terepen, vagy bárhol. ha olyan a munkád, vagy az életmódod, akkor kikerülhetetlen a laptop. ha sokat utazol, vagy ingázol, koliban laksz, gyakran költözöl, mindenképpen jobb egy laptop. az ideális megoldás egy asztali gép (vagy otthon, vagy munkahelyen) és mellette egy laptop hurcoláshoz. nekem úgy 10 éve volt utoljára asztali gépem és nem is hiányolom.


szerintem és a tapasztalataim alapján egy kicsit túl misztifikáljátok az SSD-k meghibásodási esélyeit (meg a laptop kis teljesítményét is - bár ez nem teljesen alaptalan). elméletben tényleg nem olyan megbízható az SSD-k hosszú távú élettartama, de a tapasztalatom az, hogy ettől egyáltalán nem érdemes annyira félni. jelenleg a negyedik olyan laptopomat használom, amiben csak SSD van és nyúzok külső SSD-ket is. még egyikben sem volt soha semmilyen gond az SSD-vel több évi intenzív használat során sem, pedig mindegyiket elég sokat használtam, többek között nagy mennyiségű fotó és videó jobbra-balra pakolgatására, átnevezgetésére, szerkesztésére, átmeneti tárolására is. hosszú távon persze HDD-n, meg felhőben tárolom a dolgokat, a laptopon csak átmenetileg vannak, hiszen nem is fér sok. 1 év alatt biztosan nem purcan ki tőle egy SSD, de még 3-4 év alatt sem volt soha gondom egyik SSD-vel sem. annál hosszabb ideig meg nem is nagyon használ az ember egy laptopot (de az előző SSD-s laptopom mostani tulajdonosának sincs semmi gondja a géppel, amit ő most is ugyanúgy nagy mennyiségű fotó és videó szerkesztésre és átmeneti tárolására használ, mint előtte én is)...

2018. okt. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!