Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Otthoni szerver kialakítása...

Otthoni szerver kialakítása egy régi gépből? Hogyan? 18/f

Figyelt kérdés

Egyik haverom nagyon jól megoldotta egy régi gépből.

A gépen Windows Server 2012 R2 Essentials fut neki (ncore-ról húzta le anno). 2x2TB HDD van neki benne, és valahogy úgy van neki beállítva a gép, hogy a Windows Serveren fut az utorrent, és a saját gépéről pedig valami webes felületen éri el a gépen futót uotrrentet, ott tud torrenteket hozzáadni (nem a saját gépére tölti le hanem egyenesen a szerverre). Nincs semmi rákötve a gépre, csak két kábel megy bele (az áram és a net). Ha áramszünet van úgy van neki beállítva hogy amint visszajön az áram bekapcsoljon a szerver.


Amiket oda letölt filmeket, programokat azt az összes többi gépen, telefonon eléri ami a hálózatához van csatlakozva. Ha filmet akar nézni nem kell USB-n másolgatni, hanem mivel a tv is csatlakozik a Wifi-re ott egyenesen a szervergépről tudja nézni minden másolgatás nélkül.


Ha én is szeretném így megoldani itthon, az nehéz munka? Sokáig tart mindent beállítani?



2018. okt. 30. 12:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Windows serveren van neki egy fájlmegosztás bizonyos mappákra, így például a torrent letöltési mappára is.

Torrentezést úgy tudja megoldani, hogy felrak mondjuk egy transmissiont, ott futnak a torrentek, illetve fel tud rakni laptopra, telefonra,stb transmission klienst amivel tud csatlakozni a szerveren lévő munkamenethez.

Az automatikus indítást a biosnak kellene támogatnia

Nem nehéz összehozni, főleg hogy ilyen úgymond egyszerűbb dolgokról mint torrentszerver neten is sok leírást találsz

Egyébként ehhez felesleges windows server, sőt, még csak szerver os sem kell.

2018. okt. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mivel látszatra egyáltalán nem értesz hozzá, így vagy megkéred őt hogy segítsen pár ezresért, vagy veszel egy NAS-t ami nyilvánvalóan drágább mint egy régi gépet használni erre, de gyorsabb, és majdnem csak be kell dugni a netbe meg a hálózatba és kész is.
2018. okt. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

uTorrent webes interface:

[link]

uTorrent tűzfal beállítás:

https://www.youtube.com/watch?v=5FlhxCEiwlg

FileZilla FTP szerver router beállítása (a fájlok távoli eléréséhez szükséges, ha nem belső hálózaton, hanem internet felől szeretnéd elérni őket):

[link]

2018. okt. 30. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
...mondjuk Windows Server helyett én inkább egy Linux szervert vagy FreeNAS OS-t raknék fel, de ahhoz ugye méginkább kell némi infós tudás. Vegyél inkább egy NAS-t, azzal nem kell sokat tökölnöd és kifejezetten erre van kitalálva (ráadásul szinte teljesen hangtalan és sokkal kevesebb áramot fogyaszt, mint egy PC).
2018. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

Megoldható - sőt warezolni sem kell hozzá a Windows servert - kialakítható erre a célra készített ingyenes célrendszerekkel, mint például:

* FreeNAS ( [link] )

* XigmaNAS ( [link] )

* OpenMediaVault ( [link] )

csak a telepítéshez van szükség képernyőre és billentyűzetre (sőt: videokártyából is bőven elég egy alaplapi integrált kártya, vagy ha az nincs, akkor a legalapvetőbb belépő szintű videokártya), a kezelése már megoldható más gépről, webböngészőn keresztül.


De magad is kialakíthatsz egyet valamilyen Linux:

* Debian: [link]

* Ubuntu Server: [link]

vagy BSD:

* FreeBSD: [link]

disztribúció használatával.


A legminimálisabb kiépítésben (Debiannál erre szolgál a netinst változat: [link] CD/netinst/ ), csak az alaprendszert kell feltenni, semmi grafikus felület (ami csak feleslegesen eszi az erőforrásokat), semmi speciális dolog, csak:

* egy SSH-szerver a távoli kezelhetőség vagy a titkosított fájlátvitel miatt (ehhez kliens például a Putty illetve a Bitwise: [link] vagy a WinSCP: [link] )

* egy torrent-kliens - alkalmasint a Transmission - aminek van webes felülete is (így a letöltések menedzselése megoldható webböngészőből is)

* a Windowsos fájlmegosztást végző Samba


esetleg még:

* valamilyen DLNA-szerver (ReadyMedia - régebbi nevén MiniDLNA, vagy MediaTomb vagy Plex Media Server)- ha okosTV-re akarsz tartalmakat megosztani

* ownCloud - ha saját felhőtárhelyet szeretnél kiépíteni

2018. okt. 30. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha van egy kis hozzáértésed, akkor nem nehéz.

De a Windows szervert felejtsd el, tegyél rá Linuxot. Kevesebb erőforrás kell neki és sokkal több leírást találsz hozzá.


Én 15 évvel ezelőtt, nulla Linux tudással, tutorialok alapján összeraktam egy P2-es gépből egy házi szervert, ami routerként, wifi access pointként, file és nyomtatószerverként és torrent kliensként működött egyszerre. Kicsit nehézkes volt, mert weben keresztül kellett a torrenteket feltölteni és egy áramszünet után újra kellett indítani mindet, meg a port forwardot SSH-val IPTABLES konfiggal kellett intézni, de működött és zokszó nélkül kiroutolta később a 60Mbit-es netet, valamint ha nem volt áramszünet simán elfutott több száz napot restart nélkül.

2018. okt. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én ugyanígy csinálom haverommal, csak mi TeamViewer programmal. A távoli gépre le lehet szedni a cuccot és ha kell azt át is lehet húzni a saját gépedre. Egy baj van, hogy a távoli gép hálózata NAT mögött van, tehát enyhén szólva nehézkes a visszaseedelés, konkrétan alig töltenek vissza valamit a torrentek, pedig éjjel-nappal futnak. Itthon gyengébb internetkapcsolattal, néhány órát futnak átlagosan a torrenteim egy nap, de mégis sokkal többet tölt vissza, mert nyitva van a port, amin kommunikál a BitTorrent forgalom. NAT-olt hálózaton meg tudtommal ez nem lehetséges.


Visszatérve az eredeti problémára, nem feltétlenül kell hozzá szerver op. rendszer meg hasonlók, elég egy erre a célra kitalált program is. Persze valószínű, hogy szerverről kicsit profibban lehet megoldani a dolgokat, de az nem mindig szükséges.

2018. okt. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát én ehhez teljesen laikus vagyok, NAS-ra pedig nincs pénzem, viszont van itthon 2 öreg gép. Megbeszéltem vele, hogy holnap eljön és megcsinálja nekem. Majd remote desktop alkalmazáson fogom elérni, és torrentszerver is lesz rajta
2018. okt. 31. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!