Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Cat5e és Cat6 kábel szerelése...

Cat5e és Cat6 kábel szerelése között van különbség? Más csatlakozó kell? máshogy kell szerelni?

Figyelt kérdés
Csináltam már saját Cat5e kábelt, de azt mondják, hogy most cat6-ost kellene a gyors kapcsolat miatt. Kábelt tudok venni, de kérdés, hogy ehhez más csatlakozó kell? Más szerszám kell? Máshogy kell szerelni? A cat5-enél csak lecsupaszítottam a kábelvéget, megfelelő sorrendben bedugtam és roppantottam.
2018. okt. 31. 15:44
 1/2 anonim ***** válasza:

"de azt mondják, hogy most cat6-ost kellene a gyors kapcsolat miatt. "

A Gigabit Ethernet átmegy a CAT 5E-s kábelen is.

A CAT 6-oson kisebb távon - 37-55 méter - átmegy 10 Gigabit is - ha megfelelő hálózati interfészek állnak rendelkezésre.


"Kábelt tudok venni, de kérdés, hogy ehhez más csatlakozó kell? Más szerszám kell? Máshogy kell szerelni?"

Nem. Ugyanúgy RJ45-ös csatlakozó és krimpelőfogó.

2018. okt. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A fő különbség csak a kábelek sodrásában van, a csatlakozókban nincs.
2018. okt. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!