Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ez a gép megérné 240 ezerért?

Ez a gép megérné 240 ezerért?

Figyelt kérdés

Ház: Kolink Aviator M RGB

Tápegység: BQ! System Power 9 500W

Proci: AMD Ryzen 5 1600X

Alaplap: Gigabyte GA-AX370M-DS3H

RAM: G.Skill Aegis 2x8GB (3000Mhz)

VGA: Asus Strix RX570 4GB

SSD: Adata SU650 240GB

HDD: WD Blue 1TB (EZEX verzió)


Nem vagyok nagy gamer, az a lényeg, hogy az egyszerűbb játékaimat elvigye (Sims, CS:GO...), ellenben lenne egy kis videovágás hobbi szinten. Esetleg még a beadandóimat készíteném rajta, de ahhoz nem kell erőmű.

A keret már így is ki van maxolva, szóval az "ez még belefér-e"-t hanyagoljuk.



2018. nov. 1. 13:02
 1/4 szántóvető ***** válasza:
jó gép ez.egy ilyen konfig hosszú évekig ki fog szolgálni,vagy írhatnám azt is hogy túl jó is arra amire használni fogod.
2018. nov. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Párom igen sokat játszik, ő azt mondja, a 16 giga ram szerinte felesleges, a te játékaidhoz a 8 giga is bőven elég.

Helyette ő a hdd helyett belerakna inkább még egy ssd-t.

2018. nov. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Táp legyen Pure Power 10 400W, alaplap B450M Pro4, proci Ryzen 5 2600, azt az RX 570-et meg az Alzáról vedd, mert ott most 10 ezerrel olcsöbb.
2018. nov. 1. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"...ellenben lenne egy kis videovágás hobbi szinten."


Ezért kell 16GB. Egyébként meg mai játékokhoz sem árt, mert ha 8GB van, annyit használ, de ettől meg akadhat. Nekem is 8gb volt sokáig, 6GB-ot használt, fejlesztettem 16-ra, máris felment 11-12 GB-ra a ram fogyasztása a gépnek, mert eddig nem volt elég.


500w táp kicsit overkill, mikor jó ha 350 wattot fog fogyasztani a gép, elég ide 400 wattos system power is. Ha később vennél nagyobb kártyát, akkor maradjon 500w.


Gépház ízlés kérdése, én inkább vennék raijintek arcadia-t, nem ennyire csicsás, de biztosan minőségi.


Processzornál nézd meg, hogy ventilátorral szereltet kapj, mert X-esnél nem mindig van mellé (OEM kiszerelés), az meg elég problémás, ha nincs hűtő, vehetsz külön.


X370 chipsetes lap túlzás, de legalább olcsó, így az maradhat. Mivel nem írtál pontos típust, nézd meg, hogy az alaplap támogatja-e a pontosan kinézett ramot

[link]

AMD-nél bizony előfordul, ha nincs rajta a támogatási listán, el se indul a gép, az meg elég nagy pofon lenne neked (plusz van pinnacle meg raven bridge-el szerelt verzió is, az se mindegy, nézd meg, hogy mindkettőnél az van-e bent.).

2018. nov. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!