Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melyik monitort vegyem?

Melyik monitort vegyem?

Figyelt kérdés

Jó minőségű monitort szeretnék venni. Minimum 27 colosat,de akár 32 is lehet.

Hármat néztem ki:


[link]


[link]


[link]


Ebből valószínűleg nem kérdés,hogy a Dell az abszolút minőségi, a Hp sem tűnik rossznak, bár mivel ekkora méretben még felesleges a 4k, szerintem a 2 közül a Dell lehet a jobb. A nagy kérdés nekem a Hanspree. nem igazán ismerem a márkát, de az adatok alapján elég jónak tűnik. Ami furcsa az az ára,mert majdnem ugyan annyi,mint a Dell, igaz a Dell sima talpas változata egy húszassal olcsóbb. A másik kérdés, hogy 32 colra elég-e a WQHD, vagy oda már inkább a 4k kéne? Hozzáértők véleménye érdekelne,mert én nem igazán vagyok az. :)



2018. nov. 6. 12:04
 1/4 A kérdező kommentje:

Összességében a Hanspreet venném, de kérdés, hogy elég-e a felbontás, illetve, hogy nem gagyi-e, mert például egy hasonló adatokkal rendelkező Dell, lenne úgy 250 ezer.

Youtubeon eléggé dicsérik, 144Hz-es, IPS-es, jó a válaszideje, szóval csak az érdekelne, hogy hol a hiba, ha van? :D

2018. nov. 6. 12:07
 2/4 A kérdező kommentje:

itt vannak a pontos adatai a hivatalos oldalról.


[link]

2018. nov. 6. 12:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Kérdés milyen messziről nézed.

Fél méteres távra szerintem nem éri meg a 32 col, mert kilóg a szemed aktív fókusz zónájából és csak zavarni fog hogy a sarkokban is van mozgás, az én szememet mindig zavarta ilyen nagy monitornál.


Kérdés ívelt monitort akarsz-e, mert a hannspree ívelt, ami nekem egy nagy negatívum, egyszerűen van egy fix pont, ha azon túlságosan kívül vagy belül mész, már nem az igazi.


A felbontás nem okoz gondot, 2k is elég.

A monitor maga freeSync technológiás, szóval ha ki akarod használni az előnyeit, remélhetőleg most is AMD videokártya van a gépedben vagy váltasz arra a monitor vásárlásakor.


Ha kisebb monitorral is beéred, akkor a dell (de talpas verzióban), ha szeretnél ekkorát és nem zavarnak a fenti dolgok akkor hannspree.

Ott van a Telefunken pl, alig ismert márka, pedig világszínvonalat nyújt, csak nem annyira elterjedt a neve, mint egy Samsung vagy Apple.

2018. nov. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

Én is a Dell vagy a Hanspree között vaciláltam, kérdés a méret, amit még nem döntöttem el, de ezek szerint, ha a nagyobb kéne, akkor az is jó választás. Nekem tetszik az ívelt kijelző, és eléggé hajlok a Hanspree felé. Bár be kell vallanom,hogy játszani nem nagyon fogok rajta, így talán felesleges a gamer monitor, és inkább a Dell érné meg.

2018. nov. 6. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!