Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ryzen processzorok már csak...

Ryzen processzorok már csak Windows 10-el működnek?

Figyelt kérdés

Most olvastam árukeresőn a vélemények kötött...

és ha már Windows 10... Abból is ezer féle van már! 1703-on menne a Ryzen?



2018. nov. 7. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első generáció kompatibilis korábbi rendszerekkel is, a 7-ig bezárólag. 10-ből meg minddel működnek, legyen az 1509, vagy épp 1809. Mondjuk a 10 és a működés két külön dolog, de ez már másik téma.
2018. nov. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Windows 7?

Akkor már XP-t sem lehet tenni rájuk? Jó ez lehet hülyeségnek hangzik, sőt! :D De ez mióta van így? FX-ekre sem lehet már Vista/XP-t telepíteni?

Azt tudom, hogy az SSD-ket nem szívleli! Viszont én annak idején, csak úgy kíváncsiságból feltelepítettem még Phenom II X4-re és működött vele. Igazából azért tettem ezt, mert azt hittem, hogy akkor lesz kép a Darkest of Days-ben, de XP-n sem volt... :/ Úgy tűnik GCN HD7xxx és R7-től felfelé nem lehet azon a játékon játszani semmilyen driverrel.... Bosszantó nagyon... Az egyik kedvenc játékom és szerettem volna látni, hogy hogy fut új gépeken.


Na és mi a helyzet a virtuális géppel, azon sem megy?

2018. nov. 7. 23:52
 3/7 hypno ***** válasza:
100%

Ez nem így működik.


Egy processzor csak úgy egyszál magában nem működik.

Kell alá egy alaplap.

Az meg ugye az alaplap/chipset/integrált eszközök gyártóján múlik, hogy milyen operációs rendszerekhez készítenek drivert.


Miután a win 7 előtti rendszerek hivatalos és nem hivatalos támogatása is véget ért, minek zsibbasztanák magukat azzal, hogy ezekre is fejlesszenek?

2018. nov. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem!

Azt hittem már telepítésnél hibával elszáll, mint ha egy Northwood magos Pentium 4-re telepítenének Windows 8-at.

Akkor csak driverezéssel van gond.

2018. nov. 8. 09:59
 5/7 hypno ***** válasza:
100%

#4

Ami az eredményt illeti majdnem ugyanott vagy.

A gép elindul, még az özönvíz előtti operációs rendszer is feltelepülhet, de meghajtók nélkül nem sok mindenre használható.

Aztán a win7 előtti oprendszerek nem kezelik jól az SSD-ket, a sok memóriát, szóval csak a gond van velük.

2018. nov. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A gond ott kezdődik, hogy Win7-et simán telepíteni sem tudnál rá. Elég vicces, de a fő gond, hogy ugye miközben telepíted a Win t az alap dolgoknak be kell tölteni, pl USB vezérlők stb. Na a gond ott kezdődik, hogy a Ryzenes lapokhoz nincs ilyen a Win7 telepítőkben, magyarul csak a jó öreg PS/2 foglalatú egérrel, billentyűzettel lehet telepíteni, és utólag USB stb drivereket telepíteni, mikor már fenn a rendszer.


Ha mindenképp ragaszkodnál a 7-hez egyébként van elég sok magyar leírás is a telepítés pontos menetéről, más kérdés, hogy megéri-e a dolog, én is jobb szeretem a 7-et, de sajna ez van.

2018. nov. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem Ryzen van...simán felment ssd-re a W7 is Gigabyte 350-es alaplapon, de az igaz, hogy drivereket telepíteni kellett. Váltottam W10-re, minden megy magától...amúgy is ezt ajánlom mindenkinek, nem kell tőle tartani, mindent be lehet állítani a netről. Egy kulcs pedig 1700 ft-tól van az ebay-en...
2018. nov. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!