Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hdmi kábel nem működik segítség?

Hdmi kábel nem működik segítség?

Figyelt kérdés
Vettem egy tv-t. samsung márkájú. Összekötöttem a gépet vele. nagyjából egy hétig működött. De mostanra elromlott. vettem egy másik hdmi kábelt azzal is működött 5 percig. Vane egy régebbi röbidebb hdmi kábelem ezzel tökéletesen működik. de a hosszabb kábelekkel nem. Az eggyik hosszú kábelt kipróbáltam másik tv-vel és géppel ott tökéletesen működött milehet a gond ?

2018. nov. 9. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:
gyenge jelet add le a VGA -d
2018. nov. 9. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezzel mit lehetne csinálni ?
2018. nov. 9. 21:28
 3/3 anonim ***** válasza:

Van ilyen, amikor összejön egy olyan párosítás, ahol a forrás kicsit gyengébb, a bemenet kicsit érzéketlenebb és akkor az a kettő nem akar normálisan működni, de csak pont egymással.

De ha rákötök egy set top boxot a gép helyett, azzal vígan megy. A gép is megy más TV-kkel.

Egy Panasonic plazmával jártam így, a HDMI 1-2-es bemenet kicsit érzéketlenebb. Később jöttem rá, hogy a 3-4 viszont teljesen jó a géphez, most már hónapok óta stabilan kapcsolódik.

A TV alaplapját megvizsgálva kiderült, hogy az 1-2 egy jelválasztó IC-re megy, utána a processzor bemenetére.

A 3-4 viszont közvetlenül a processzorra. Tehát a processzor három bemenetét így bővítették ki négyre, egy átkapcsoló IC-vel. Hogy ez az IC hibás lenne, vagy ez ilyen, az még nem derült ki, mert csak tervezem, hogy ki kellene cserélni.


Samsungnál találkoztam olyan hibával (szervizemben), hogy a HDMI-bemenet csak a processzor lábaira ment közvetlenül, ami viszont egy áram alatti dugdosástól ki is nyíródott, így az a bemenet többé nem működött.

2018. nov. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!