Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes még processzort venni...

Érdemes még processzort venni az FX szériából?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy komplett konfigom, am3+ os alaplappal. És processzort szeretnék venni. A jelenlegi egy Phenom II X4 945, ami már megérett a cserére. Tehát a kérdés az az, hogy érdemes-e FX processzort venni? Én a 8370-et néztem.

2018. nov. 16. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán. Jobban jársz egy Ryzen-re való beruházással.
2018. nov. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ahha, énis gondoltam erre. Azért kérdeztem az fxet mert úgy nem kellene az alaplapot is cserélni. De akkor valószínűleg nem úszom meg. Köszi a választ ;)
2018. nov. 16. 20:39
 3/6 A kérdező kommentje:
És körülbelül mennyibe állna meg ha intelre váltanék? Milyen alaplapot illetve processzort érdemes venni? Meg akkor jó eséllyel a RAM is cserés lesz
2018. nov. 17. 08:18
 4/6 anonim ***** válasza:
intel procit most nem éri meg venni nagyon felszöktek az árai. Jelenleg Ryzennel jobban járnál.
2018. nov. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én azért nem beszéllek helyből az FX-ről, mert a 8370/8350 bizony érezhetően erősebb procik. Ha ilyen 20k körül megcsípsz egyet a használt piacon, meg a Phenomért is kapsz valamennyit (6-7k körül mennek aprón), akkor nem túl drágán megvolna a fejlesztés.


Tény, hogy a Ryzen ennél sokkal nagyobb ugrás, de nem szabad elfelejteni, hogy új alaplap és RAM is kelleni fog a processzor mellé, ez jóval nagyobb anyagi ráfordítást igényel, még ha eladod a mostani cuccokat is. Szóval mérlegelni kell, neked megéri-e.

2018. nov. 18. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha sok zsetonod van cserélj konfigot, ha kevés vagy spórolni akarsz vegyél hardveraprón FX-et és tartsd meg a deszkád és a memóriákat. Így is hasítani fog a mostanihoz képest :)
2018. nov. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!