Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Törvény a garanciára videokárt...

Törvény a garanciára videokártya esetén?

Figyelt kérdés
Nem rég vettem alkatrészenként egy számítógépet és a videokártya megadta magát 2 hét után. Visszaküldtem garanciával de már elég régóta bent van a videokártya és semmi hírem nincs róla a bolt amin keresztül vettem (pcx) sem tud nekem semmi információval szolgálni. Lehet hülyeség, de van valami törvény ami előírja garancia esetén hogy 15 nap áll rendelkezésre a készülék javítására utána ki kell cserélniük. Ez lehetséges? Vagy van valami hasonló vonatkozó törvény?

2018. nov. 21. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia semmi törvény nincs rá, ha visszaküldték gyártói garanciáztatásra az kb 30nap szokott lenni, személyes tapasztaltból.
2018. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Gábor_79 ***** válasza:
Én 30 napról tudok. Nincs forrásom csak valaha, valaki hivatkozott rá. Biztos le van írva valahol (sőt). De most nem keresem meg.
2018. nov. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A FOGYASZTÓVÉDELMI HATÓSÁG BLOGJA

(nincsen fix határidő)


Az adott ügy körülményeinek ismeretére van szükség tehát annak megítéléséhez, hogy az eladó a javítást megfelelő határidőn belül végezte-e el. A kijavítás lehetséges idejét ugyanis nagyban befolyásolhatják olyan körülmények, amelyekre az eladónak nincs ráhatása. Ezek a körülmények adódhatnak a termék adottságaiból vagy a hiba jellegéből kifolyólag, de előfordulhat az is például, hogy a termék kijavításához olyan alkatrész beszerzésére van szükség, amelyet a gyártó csak késedelemmel tud leszállítani.


Fontos tudni azonban, hogy minden esetben törekednie kell arra a kereskedőnek, hogy a kijavítás tizenöt napon belül megtörténjen. A hatályos előírásokban nincs olyan jogszabályi rendelkezés, amely kimondaná, hogy ezen határidő túllépése esetén hány nap múltán lesz jogosult áttérni egy másik szavatossági igényre a fogyasztó.


A 15 napos javítási határidő eltelte után tehát, ha úgy véli, hogy indokolatlanul húzódik a javítás, írásban felszólíthatja a kereskedőt a javítás ön által megadott határidőn (pár napon) belüli elvégzésére. Hívja fel a figyelmét arra, hogy amennyiben a javítás ezen határidőn belül nem készül el, ön úgy tekinti, hogy a termék nem javítható, és kérni fogja a termék cseréjét. Panaszát bejegyezheti a vásárlók könyvébe is, amelyre 30 napon belül, érdemi választ kell adnia az üzletnek. Ellenkező esetben bejelentéssel élhet az illetékes fogyasztóvédelmi felügyelőség előtt.


Amennyiben a felszólítás ellenére sem kapja vissza a megjavított terméket, s továbbra sem tudnak megegyezni az Ön szavatossági jogának érvényesítésében, bírósághoz vagy békéltető testülethez lehetséges fordulnia. A békéltető testületi út választását az eljárás gyorsasága, egyszerűsége, valamint költségkímélő jellege indokolhatja.

2018. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is 30 napról tudok. Biztos, hogy szabályozva van
2018. nov. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy indokolt esetben meghosszabbítható a határidő és általában a kereskedő gyártóval garanciáztat, ott csak a postázási idő is több hét.
2018. nov. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jobban járok ha beszerzek magamnak inkább egy másikat. Sajnos munkához kell.. 1 hónapja bent van a kártya de semmi infóm nincs róla. A laptop amin dolgozom is haldoklik már (de legalább ez kiszolgált 4 évet). Legközelebb kérek rá csere garanciát is. Nem hittem volna, hogy ennyire elhúzódhat ez az egész..
2018. nov. 21. 13:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 2 hónap volt, amíg végül küldtek helyette egy másikat. Kérj ideiglenes cserekártyát.
2018. nov. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!