Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Még mindig jobb az AMD process...

Még mindig jobb az AMD processzorok ár-érték aránya?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokan az Intelre esküsznek, de ha mondjuk számít az ár, akkor ugyanazért a pénzért jobb teljesítményű AMD gépet lehetne összerakni? (Csak mert régebben így volt.)

Általános használatra lenne, főleg böngésző, online Flash játékok, video lejátszás (~720p), ilyesmi.



2018. nov. 21. 12:14
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Valami intel/nvidia fan szépen lepontozott mindenkit. :DD persze ettől még sem az intel, sem az nvidia nem lesz jobb :)
2018. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Mindegy, vicces ez az értékelési rendszer :D
2018. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:

Szerintem tök jól működik az értékelési rendszer mindaddig, amég a válaszoló a kérdés témájánál marad, vagy csak kis mértékű off-ot ír. Nekem eleinte csak kérdések kiírásához volt GYK-m, a hasznossági arányom borzalmas volt, de valahol a valóságot is tükrözte. Aztán elkezdtem a hozzám közel álló témában, a számítástechnikán belül kérdéseket megválaszolni. Még ha nem is tudtam a választ, sokat elolvastam és sokat is tanultam. Mostanra meg feltornásztam idáig az arányt, de ennél feljebb nem megy.

Részemről OFF vége.

Egyébként általános felhasználásra még az FX szériából is össze lehetne rittyenteni egy FullHD videók lejátszására is képes gépet, nincs akkora követelménye. Sőt, Még Core2Duo procival is lehetne.

2018. nov. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Én nem pontoztam senkit lefelé. Amúgy köszi mindenkinek.

Nem akarok külön kérdést erre, szerintetek ez így nagyon gáz?

- AMD Ryzen 3 2200G socket-AM4 proci

- Gigabyte GA-A320M-S2H alaplap

- KINGSTON DDR4 4GB 2400MHz CL17 DIMM Single Rank x16 RAM

Videokártyát nem is terveztem bele, elvileg ennek így működnie kellene. (?)

2018. nov. 22. 11:39
 15/28 A kérdező kommentje:
..Nem gamer gép lenne, inkább az a cél, hogy a böngésző, online játékok, video lejátszás, Messenger akadásmentesen menjen még sokáig. (Nem nekem lesz, idősebb rokonnak.)
2018. nov. 22. 11:43
 16/28 anonim ***** válasza:
Ez a konfig így önmagában működésképtelen. Az az alaplap nem támogatja a Ryzen 3 2200G-t, ahhoz frissítened kell a BIOS-t, hogy támogassa. Azok az alaplapok támogatják natívan az új Ryzen-eket (Zen+, azaz 2xxx), amik B450 vagy X470 chipset-el vannak szerelve. A többi alaplaphoz kell a BIOS frissítés, hogy támogassák ezeket a Ryzen-eket is, mint ahogy azt az imént említettem is. Jó, ha ezt tudod ugyanis te még csak elméletben raktad össze a konfigot, de nem egy emberrel találkoztam itt, aki néz mint sült hal a levesben, hogy mégis miért nem megy a gépe, aztán a végén kiderül, hogy nem kért BIOS frissítést holott kellett volna és új Ryzen-je van. Nem tudom honnan rendeled ezeket, de ha van rá lehetőséged, kérd azt a frissítést vagy válassz B450-es lapot.
2018. nov. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

Amúgy nem egy rossz konfig, viszont 8GB RAM inkább lenne jobb, könnyen elfogy a 4GB. Ha maradnál 4GB-nál ha nem, ezt a modult felejtsd el. DualChannel kit-et vegyél, mivel SingleChannel módban az IGP-k nagyja pont feleakkora teljesítményt képes elérni, ezt pedig gondolom nem szeretnéd. Ha érdekel miért van ez így, egyszerű: az IGP nem rendelkezik külön memóriával, a rendszermemóriát használja, azaz a RAM-ból csíp le magának, ebből következik az is, hogy a RAM sebessége nagyban befolyásolja az IGP teljesítményét. Ezért lenne fontos a 8GB DualChannel kit-ben, mivel a 4GB még dedikált kártyával is könnyedén elfogyhat, erre ráadásként az IGP még vesz is le belőle, illetve a DualChannel gyorsasága miatt az IGP-t maximálisan ki tudnád hajtani.

Más észrevételem így hirtelen nincs, de ha lesz, még időben írok.

2018. nov. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
Hú, szuper válasz, nagyon köszönöm! :)
2018. nov. 22. 12:19
 19/28 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Nézegettem RAM-okat és ezt a kettőt találtam ami úgy tutira jó lenne neked. Én a Kingston felé húzok az alacsonyabb késleltetés miatt, de mivel a Patriot olcsóbb, ezért azt is belinkeltem.

Tápegységben egyébként gondolkodtál már?

2018. nov. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jókat küldtél! Az a gond, hogy kezd elszállni az ára, ahogy összeadogatom. Én közben ezeket találtam:

Kingmax 8GB DDR4 2400MHz Kit (2x4GB) CL16 RAM (Nekem is vagy Kingston, vagy Kingmax)

Gigabyte B450M DS3H alaplap (Nincs VGA kimenete, de nézem a többit is..)

ASRock AB350M-HDV Alaplap (Sokan szidják a gyártót, bár nem értem)

Illetve kacérkodom egy BIOS frissítéssel az eredeti GA-A320M alaplaphoz, vagy legalábbis rákérdezek a boltnál. Annyit találtam, hogy az F10-es BIOS verzió kell hozzá.

A tápegység nagyon jó kérdés, próbáltam kutakodni, hogy ehhez mekkora kellhet. Jelenleg egy 400W-os FSP tápom van.

2018. nov. 22. 14:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!