Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért van az, hogy ezzel a...

Miért van az, hogy ezzel a konfiggal bf1-ben 1080p-ben low beállítások mellett is 10-30 fps között van, mikor ezzel simán ultrán / high beállítások mellett kéne menni 60-70 fps-el. Vagy ekkora lenne a bottleneck?

Figyelt kérdés

Fx-6300

rx 580 4gb

8 gb ram



2018. nov. 21. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez az érték teljesen normális. Erősebb proci kell és minimum 16 Gb ram.
2018. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

bf1 multiban zabálja a processzort, a tiéd meg egy finoman szólva régi, gyenge darab, szóval teljesen reális.

https://www.youtube.com/watch?v=aODgkeSsPGc

Itt is 30-40 közt ugrál és még ellenséget sem látott a srác.

Ne keverd a single player felvételeket a multival.

2018. nov. 21. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De a videóban amit küldtél, ott is stabilan megvolt neki a 30-40 fps ultrán. Nekem lowon folyamatosan fps dropjaim vannak 10-20 fps között
2018. nov. 21. 19:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Milyen op rendszered van, hány bites, mikor frissítettél kézileg illesztőprogramokat?

OC van a procin? Ha igen, mekkorára van húzva az órajel, milyen külön vett hűtő van rajta?

Esetleg nézd meg a win 10 nem tud-e valamit külön felrakni még.

Illetve a nap nagy kérdése, mert sajnos sokan belenyúlnak ebbe, a monitor a videokártya kimenetére van kötve? Tehát hdmi, display port stb-re van kötve, vagy régi d-sub (VGA) csatlakozós és az alaplapra van kötve?

Amennyiben az alaplapi kimenetre van kötve a monitor, akkor a videokártyát letiltja a gép és csak a processzorba rakott IGP dolgozik, vagyis az RX580 szobadíszként funkcionál, amivel a 10-30 fps lowon is kisebb csoda.

2018. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Win 10 64 bit. Illesztőprogramot ma frissitettem a legújabbra.

A monitor a videokártyáról van bekötve egy hdmi-->d-sub átalakítóval

2018. nov. 21. 21:00
 6/9 A kérdező kommentje:
Valamint se a CPU se a videokártya nincs overclockolva. És a CPU hűtőnek nem tudom a fajtáját, mivel nem én raktam össze a gépet (ez kb 2-3 éve volt összerakva)
2018. nov. 21. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:

MSI Afterburner-t rakd fel, annak van játék közben ellenőrzése, ott kell nézni, felmegy-e valami 100%_ra (pl ram kihasználtság, processzor, stb).

https://www.youtube.com/watch?v=OZx8PbFmeEM

2018. nov. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Illetve mivel elég régi a processzor, mikor pasztáztad újra a proci meg a hűtő közti részt? Lehet szétfő szerencsétlen, a gép meg levágja a teljesítményt, csak ne égjen szénné a processzor.

Ezen túlmenően menj be a Vezérlőpult - Energia gazdálkodási lehetőségekbe és nézd meg a sémát, ha nem Teljesítmény centrikusra van állítva, rakd át arra. Ismerősnél pl takarékos módon volt és fixen 1 GHz-cel ment régen az AMD proci, haját tépte mire megtalálta.

2018. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked, aki ajánlotta az MSI afterburnert, mostmár tényleg látom, hogy a kevés RAM meg a processzor miatt van ez :)
2018. nov. 22. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!