Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Új a CPU és alaplap, de...

Új a CPU és alaplap, de bekapcsoláskor nem csippan és nincs kép, pedig minden ventilátor beindul. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés

Vettem most egy AMD cpu-t és hozzá egy alaplapot. Ez a kettő új. Ráteszem a tápot és a ramot, de bekapcsoláskor nem csippan az alaplap. Érdekes módon ram nélkül sem szólal meg, pedig akkor már igazán illene.


A tápot jelenleg is használom a mostani pc-ben (650 watt EPS Energon). Olvastam az alaplapos könyvben és neten is, hogy, ha nincs elég erős táp, akkor be sem kapcsol. Szerintem nem a táp a bajos.


Most egy GTX 1050 Ti-m van és azzal sem volt haladás, pedig most is az megy a régiben.


Ha a ram bajos, azt nem sípolná ki?

Léztezen, hogy a táp ide nem elég? Pedig van 4+4 plusz pin, elég watt ráírva és elvileg ez 80+ -os.


[link]



2018. nov. 21. 22:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha proci, vagy maga az alaplap hibás akkor nincs semmilyen sípolás, le kell futtatnia a teszteket hogy tudja jelezni ha gond van, ha ezekkel van gond akkor megáll a folyamat még előtte. Nem a táp lesz a gond, meg tudod nézni másik lapban a procit, vagy másik procival a lapot? A lap a legvalszínűbb, hibás procit szerintem az előző ~20 évben egyszer láttam, és azt is egy hibás alaplap sütötte meg.
2018. nov. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Speaker fent van?
2018. nov. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Az az egy bánatom, hogy ezeket nem tudom kipróbálni sehol se. Olvastam fórumokon, hogy a B450-es lap nem működött már párszor másoknál sem és küldték vissza garanciáztatni. Nekem is az lesz a vége.


Próbáltam már fordítva is bekötni még, ha tudom, hogy annak, aztán mindegy, mindenféleképp kellene szólnia.


Pár hónapja kaptam egy Intel i5-ös hatodik generációs processzort, ami egy kidobott gépből volt. Vettem alá egy deszkát, de ott sem volt kép. Hozzáteszem az sípolt ram nélkül. Arra már nem emlékszem, hogy rammal szólt-e, de azt hiszem, hogy hallgatott.


Köszönöm szépen a kommenteket.

2018. nov. 23. 20:29
 4/4 A kérdező kommentje:

Up date:


Visszaküldtem. Aztán azt írták, hogy teljesen hibátlan a termék és ezek szerint az én ramom a rossz. Oké mondom ramot nem akartam venni, de akkor veszek. Ki is néztem magamnak egyet és rákérdeztem, hogy az jó lesz-e, mert nem akarok még egyszer úgy járni, mint legutóbb. Az illető ellinkelte az alaplap ram supportját (ha jól fogalmazok most). Bizony nem minden ramot tud kezelni az alaplap, de szerintem ez azért van mert DDR4. A DDR3 és DDR2-nél nem találkoztam ezzel a jelenséggel. Ott csak beletettem és ment, max nem azon a frekvencián.


Na mindegy. Akartam megosztani ide a tanulságot. Ma már nem random veszünk ramot. (lehet eddig sem, csak én voltam szerencsés)

2018. dec. 27. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!