Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ki tudja-e hajtani a processzo...

Ki tudja-e hajtani a processzorom ezt a videókártyát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új videókártyát szeretnék vásárolni!

Egy ilyenben gondolkoztam:

[link]


De nem vagyok biztos benne hogy a processzorom ki tudja hajtani?!!??

Processzorom: Intel I5-6400 2.7 GHz



2018. nov. 22. 20:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, bőven.
2018. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ki.

De szokjatok már le erről az undorító kifejezésről.

2018. nov. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Javaslom az "együttműködik" kifejezést.
2018. nov. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Mitől jobb az együttműködik?Miben fejezi ki jobban a kérdés lényegét,mint a kihajtja szó?


Ha valaki VGA-t vesz,és mint az említett esetben kb 2x akkora értékben mint a processzor,akkor elvárja tőle hogy játék közben tudjon a kártya mindig 100%-on számolni és stabil futást eredményezni.

Ha erre képtelen az általános CPU limittől,és nem a VGA a szűk keresztmetszet hanem a processzor,akkor gyengébb kártyát vesz,mert az ember spórolós típus.

Ezt nem egyszerűbb úgy leírni,hogy kihajtja?


Egyébként a CPU és VGA limitnek is van millió féle fajtája,nem lehet ezeket a kérdéseket egy egyszerű igen/nem-el megválaszolni.

2018. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Bármennyire zavar engem is a "kihajtja" szó az ilyen kérdésekben, akkor is ez a legegyszerűbb kifejezés. Egyesek meg nekiállnak kis előadásokat tartani, pedig az ilyen kérdések egyértelműek. Ha erős a kártya, erős procival, a válasz igen. Ha a proci gyenge, akkor nem. Ennyire egyszerű.
2018. nov. 23. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
kb 25 éve foglalkozom számítástechnikával, gépekkel, és engem nem zavar kifejezés. Nincs rá jobb. Az angol "bottlenecks" ige alakjától szerintem magyarosabb és jobb. De nyilván vannak szavakra finnyás szakembörök is.
2018. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyet értek. Én 1988 óta foglalkozom a technika minden ágával. Elsődlegesen a számítástechnikával. A kihajtás, ahogy általánosságban használják zavar ugyan, de tényleg nincs rá jobb szó. A lényeget rejti, és ez bőven elegendő egy egyszerű válaszhoz a sok körmönfont tudálékos magyarázat helyett. A kérdező nem arra kíváncsi, hogy a processzora milyen feladatokat lát el stb... (ahogy itt egyes válaszolók szoktak erről hosszas értekezést tartani), hanem, hogy az adott processzor mellett a kártyája tudna e száz százalékos kihasználtsággal üzemelni.
2018. nov. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!