Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen oldalon tudok megérdekl...

BenkeSa kérdése:

Milyen oldalon tudok megérdeklődni számítógép összerakásról? Kompatibilitási problémák.

Figyelt kérdés
Több kérdéssel fordulnék olyanokhoz akik értenek gépek összerakásához,mert válogatnék alkatrészek között bőven.Olyan oldal kell ahol felteszem ezeket a kérdéseket.
2018. nov. 24. 19:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Pl. ide miért nem teszed fel?

Én meg itt páran tuti tudnánk segíteni neked.

PCX-n tudod összeszereltetni, ide meg írd le mire kell, mennyi a keret és összeírjuk neked.

2018. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Írd le itt a konkrét kérdésed.
2018. nov. 24. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 lali51 ***** válasza:
2018. nov. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Egy xp-s gépet sikerült összerakni régebbi alkatrészekből,de azt is más rakta össze.

Tehát egy jobb xp operációs rendszerrel rendelkező gépet raknánk össze,de gondban vagyunk azzal hogy mi kompatibilis mivel.Először is nem találtam xp-vel kompatibilis alaplapot,nevüket se tudom ha teszem azt lennének.


Ezek az processzorok rászerelhetők arra amit esetleg valaki megválaszol?


i3 540

Intel Core i7-860 2.8GHz LGA1156

Intel Core i5-6400 Quad-Core 2.7GHz LGA1151


Videókártya majd gtx 950 lesz.

Hogy milyen ram kell hozzá meg a többi ráér,elsősorban az érdekel hogy a három processzor közül melyik a legerősebb,és hogy melyik kompatibilis az xp-vel,mert a hivatalos oldalon láttam hozzájuk drivereket,most már csak egy ehhez való alaplap kell.Az érdekel mi az alaplap neve,és hogy a három közül melyik kompatibilis vele.

2018. nov. 24. 20:49
 5/18 anonim ***** válasza:

Ezt most ugye komoly?

Mihez akarsz te ilyenkor XP-t használni amikor már Vista-ra sincs böngésző és amikor a 8.1-re már driver-t sem ad ki az AMD...

Ezek mellett a 32 bites operációs rendszereknek vége.

Sokkal jobban jársz egy Win 10-el és alá virtuális Win XP-vel.

Mivel nincs olyan modern hardver már ami kompatibilis egy 20 éves OS-el, és nem is igen sokra tudnád ma már használni a szoftveres támogatás hiánya miatt.

Mennyi a keret és mire kell konkrétan neked?

2018. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
ne ne neee ne kezdjük már megint ezt a minek akarok szöveget.Akinek van képessége válaszolnia írjon,akinek nincs az ne...
2018. nov. 24. 21:17
 7/18 A kérdező kommentje:
konkrétan régebbi játékok amik nagy része egyáltalán nem indul el windows 10-en.Van jónéhány....
2018. nov. 24. 21:18
 8/18 anonim ***** válasza:

Jó, szóval ez az előzmény:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__..


Kedves kérdező,

a maximum, amit a Windows XP kezelni tud a két magos processzor - legálábbis ezen leírás szerint:

* [link]

alátámasztásként:

* [link]


A másik probléma, hogy az alaplapi chipkészlethez (hang, hálózat), videokártyához lesz-e meghajtóprogram.


NVidia oldalán a GeForce 900-as szériához (GeForce GTX 960, GeForce GTX 950) érhető el még driver:

* [link]

AMD-ből a Radeon HD 7000-es széria:

* [link]


Alaplapból a 2./3. generációs Intel-procikat támogató H61-es chipkészletű alaplapokat találtam még XP támogatással - például:

* [link]

vagy:

* [link]

de szigorúan csak kétmagos i3-as processzorral.


Aztán ott vannak a szoftverek...

2018. nov. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

De egyébként én is amondó vagyok, hogy nem érdemes régi hardver után koslatni.

Modern hardverrel, modern operációs rendszeren is megoldható.

Ha natívan nem, akkor kompatibilitási módban.

Ha úgy sem, akkor virtualizálva (Vurtual PC, Virtualbox, Vmware Player) a Windows XP-t.

2018. nov. 24. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Az egyik gép megvan,de kell másik.Kösz az eddigi választ,akkor a többi videó esetleg másik operációs rendszeren futtatta a régi játékokat?Mivel akkor elvileg egyik processzor sem lehet kompatibilis se alaplappal,se xp-vel.


Na és ebből kijön a stabil 1080p 60 fps ? 2008 előttiek a játékok.Vagyis akkor az alaplapot javaslod,processzor pedig akkor melyik előnyös?

2018. nov. 25. 00:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!