Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Füst a gépben? Hogyan javítsam...

Füst a gépben? Hogyan javítsam meg? Nehéz lenne, vagy lehet egyáltalán?

Figyelt kérdés

Szóval ma hülyeséget csináltam!

Van egy PC-m. i5 meg minden... De fekvő... Intel HD....

Semmilyen játék nem ment rajta sehogy. Ez szégyen ez az intel...

Ezért venni akartam bele videókartyát.

Na de felhívtak a figyelmem a boltban, hogy erre speciális videókaryta kell...

Low videókártya... Már akkor gyanús volt a dolog. Mondtam nem is kell nekem adjanak egy normális kártyát én nem fogok itt már idegeskedni, hogy nem megy semmi normálisan.

Mondták is, hogy az ilyen low kártyák a rendesekhez képest nullák és drágák is.

Mondom jó adjatok egy igazán jó kártyát ami évekig elég lesz.

Ekkor jött az 1070! Nem kis ára volt. De garantálták több évig nem lesz vele gond. Igazából az 1080Ti már drága nekem...

Na a lényeg az, hogy en bele tuszkoltam.

az oldalát vagyis a tetejét nem lehetett felrakni mert hát kilóg a kártya. De gondoltam ez legyen a legnagyobb baj.

Az már inkább zavar hogy emiatt csak úgy van fekve, hogy monitor nem lehet rajta.

Mind1 lekerült az asztal alá.

Elég cigányúl néz ki, ce egy darabig még nem veszek egy állót inkább elég.

Aha csak én hülye jobb hűtést akartam a kártyának!

Felettem az asztalra addig.

Van itthon egy csomó venti, de egyik végén se volt csatlakozó. Gondolom a hülye öcsém levagdosta...

Megakartam nézni melyik a leghangosabb, melyiket ne használjam és hozzányomkodtam a kábelt a fan tűkhöz.

A harmadiknál a proceszor körül mint utólag kiderítettem mi is az... Egy tranzisztor szikrát dobott először... Aztán egy ilyen nagyon kunkori, de magas kb 2 méter füst oszlop szállt belőle kifelé...

A monitoron nézve még futott a Windows 10 közben.

Mondom jézus ez mi... Aztán kihúztam az egészet a konektorbol.

Látszik az égés az alaplapon, de nem kapcsol be.... Vagyis de, de sehogy nem ad képet, nem csipog semmi....

A transzitort mindenféle erő nélkül oldalra tudtam nyomni és leesett az alaplapról. Kicsi alaplap festéket is vitt magával, mert ott egy körben csupasz szürke lett, zöld helyett. Még az alaplap mögött is látszott az égés!

Szóval! Ez mi a fene volt???

Kettő szedjek le valahonnan egy transzitort és forrasszam a helyére?

Van itthon egy csomó videókaryta, arról tudnék leszedni.

Nem forasztottam még, de na...

Most adtam ki egy csomó pénzt és nem tudok játszani... :/

És talán a legfontosabb kérdés!!! Ugye megmaradt minden alkatrész?! Nem romlott el semmi?!



#alaplap #füst #transzitor
2018. nov. 24. 23:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó esetben új alaplap vásárlás.. rossz esetben új gép...

Így jár az aki gondolkodás nélkül random hülyeségeket próbál ki

2018. nov. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Te vettél egy alacsony profilú házba egy teljes magasságú videokártyát és még "bele is tuszkoltad"? Gratulálok.

El nem tudom képzelni egyébként, hogy mi a nyavalyának turkálsz bele egy áram alatt levő készülékbe, ha nem értesz hozzá? Ne reménykedj csodában. Az alaplapot tuti, hogy kivégezted és lehet, hogy egyéb alkatrészek is megsemmisültek. A merevlemezt, a processzort, a videokártyát és a memóriákat egy másik gépben kell tesztelni, hogy működnek-e. De ezt a helyedben rábíznám egy hozzáértőre.

Barátkozz meg a gondolattal, hogy a gépedet tönkretetted. Általában, ha valaki nulla hozzáértéssel áll neki szerelni valamit, akkor sajnos ez a végeredmény.

2018. nov. 25. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 hypno ***** válasza:

Vehetsz egy új alaplapot. A régit meg szögeld fel a falra, hogy mindíg emlékeztessen rá, hogy először gondolkodj.


Forrasztani meg se próbáld, mert az alaplap egy többrétegű nyomtatott áramköri lap és nagyon nem mindegy, hogy melyik réteghez forrasztasz.

2018. nov. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 hypno ***** válasza:

Ja és vegyél egy normális házat. Ha már vagy 150 ezer pénzt ráköltöttél egy videokártyára...

Nem az lényeg hogy drága legyen, hanem hogyelférjen benne a teljes magasságú videokártya...ha már neked a low profilos nem felelt meg.

2018. nov. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Mondjunk az is egy barom volt aki azt mondta hogy a Low Profile videokártyák gyengébbek mint a rendesek. 1050Ti- ből is van low pro és ugyanazt a teljesítményt hozza mint a rendes "nagy". Az más kérdés hogy 1070 ből szerintem nincs.. de egy fekvő gépbe ami gondolom full gyári nem hinném hogy i7 8700K meg ehhez felérő dolgok lennének.
2018. nov. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Több százezres kártyára volt pénz, de egy a fekvőnél jobb, teljesen átlagos minőségű 15k-s gépházra nem. Nem bírok mit mondani, fogom a fejem..
2018. nov. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Aztán egy ilyen nagyon kunkori, de magas kb 2 méter füst oszlop szállt belőle kifelé..."


Egyenes füst esetén könnyebben hárítható a kár. Kunkori füst a leggyilkosabb. Azt már nehezebb is visszarakni bele (mármint a füstöt, ami kell a működéshez).


Úgyhogy nagyon precíz a leírás, de egy jó fotó többet elárult volna. Nem mondom persze, hogy abból biztosat lehetne mondani, mert méréseket is kellene végezni stb.

2018. nov. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 hypno ***** válasza:

#7


Grat. Ezen jót röhögtem.

2018. nov. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát ez szívás. Az biztos, hogy ne kapcsolgasd be a géped. Szedd ki a procit, ramokat, vinyókat-ssd stb. Azokat mint írták, le kell tesztelni, hogy működnek-e még. Az alaplap több, mint valószínű, hogy kuka.
2018. nov. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!