Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Az optikai meghajtóim nem...

Az optikai meghajtóim nem olvasnak CD-t. Hol lehet a hiba?

Figyelt kérdés

A problémával kapcsolatban az a fura, hogy semmilyen meghajtó semmilyen gépben semmilyen CD-t nem hajlandók beolvasni. A DVD kombók DVD-t igen, de CD-t azok sem, a csak CD olvasók meg értelemszerűen semmit.


A mindennapi használatos fő gépem olvas mindent, a régebbieknél viszont jelentkezik a hiba. Ha csak egy CD-vel lenne gond, akkor rámondanám, persze, rossz a CD. Ha csak egy meghajtóval, akkor nyilván a meghajtó, ha meg egy számítógépnél, akkor ismét csak, az a gép a ludas. Viszont 3 különböző meghajtó 3 különböző gépben minden CD-vel ezt produkálja, eredettől és tartalomtól függetlenül.



2018. nov. 25. 12:13
1 2
 1/15 hypno ***** válasza:
0%
Meg lehet próbálni gyári, préselt CD-vel...Ha azt se olvassa, akkor tönkrement...ha azokat olvassa, akkor az írott lemezek mentek galyra.
2018. nov. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Légy szíves olvasd el a kérdés leírását is.
2018. nov. 25. 12:32
 3/15 Szirty ***** válasza:
0%

Én pl. elolvastam a kérdés leírását, ennek ellenére ugyanaz a kérdés merült fel bennem mint hypno-ban.


Hiába írtad hogy "semmilyen CD-t nem hajlandók beolvasni" mégis felmerül hogy préselt lemezzel is ez a helyzet?

Mert ez önmagában nem pontos infó, minden CD-t meg nyilvánvaló okokból nem próbálhattál ki benne.

Az írott CD-kre meg igencsak jellemző hogy olvashatatlanná válnak idővel.

2018. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Le van írva, hogy a CD ►►eredetétől◄◄ és tartalmától függetlenül.


Le van írva, hogy a lemezek jók, a mindennapos gépem olvassa őket.


Le van írva, hogy meghajtótól függetlenül.


Le van írva, hogy számítógéptől függetlenül.


Azóta azt is kiderítettem, hogy a hiba eredete még csak nem is az OS és nem oldja meg BIOS reset sem.


Nem az átlag gyakoris vagyok, aki amint találkozik valami hibával, az első dolga kérdést kiírni és várni a sült galambot. Nyilván alaposan végigpróbáltam a dolgokat és a neten is kerestem magamtól választ. Eleve valószínűtlen, hogy 3 egymástól független gépben három különböző, korábban teljesen hibátlan meghajtó egyik napról a másikra ugyanazt a hibát produkálja.


Elsőre azt gondoltam, hogy a hiba forrása valami vírus lehet, ami a meghajtó firmware-ébe írja bele magát, de ha így van, akkor azt biztos nem egymástól kapták el, mert sosem háromból kettő sosem volt semmilyen kapcsolatban a harmadikkal, nem csatlakozott a netre vagy közös hálózatra, nem volt köztük adatátvitel, még földrajzilag is 30 kilométerrel el voltak választva egymástól.

2018. nov. 25. 16:16
 5/15 A kérdező kommentje:
Oké, ezennel a firmware probléma is kizárva. Az egyikhez leszedtem egyet a gyártó honlapjáról és újraflasheltem. A helyzet változatlan.
2018. nov. 25. 16:49
 6/15 Szirty ***** válasza:
0%

"Le van írva, hogy a CD ►►eredetétől◄◄ és tartalmától függetlenül."


Én meg leírtam hogy ez nem pontos információ.

Vagy hogy máshogy mondjam nem meggyőző. Egyértelműen ez volt az érzésem amikor olvastam.


"A mindennapi használatos fő gépem olvas mindent"


Ez a "minden" mint kulcsszó zavar engem ebben a leírásban.

Valamit nem vettél figyelembe.

2018. nov. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem, csak szimplán kekeckedsz, de hozzászólni nem tudsz a témához.


Nyilván ha azt írom, eredettől független, akkor próbáltam gyári nyomtatott lemezzel is és írottal is. Tettem bele eredeti Windows CD-t eredeti játék CD-t, írott média CD-t, IT magazinhoz adott CD-t, IT magazinhoz adott DVD-t, eredeti alaplap driver DVD-t, írott linux telepítő DVD-t. Ennél eredettől függetlenebb már nem is lehetne a dolog.


Tartottam tőle, hogy ez a gyakoris számítástechnika rovat szintje, ha valakinek nem az a baja, hogy bele megy-e az AM4-es proci a LGA1151-es alaplapja vagy megy-e DDR3-as alaplapban a DDR5-ös videokártya, akkor véget ér a tudomány.

2018. nov. 25. 17:03
 8/15 hypno ***** válasza:
0%

#2

Jól van.

Akkor leírom egyszerűen.

Elromlott a meghajtó.

2018. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 hypno ***** válasza:
0%

Kiegészítés:

Az összes ami ezt produkálja.

2018. nov. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Jól van, akkor leírom érthetően. Kérem az iménti két kolega tartózkodjon a válaszadástól. Olyan nincs, hogy ennyi egymástól független meghajtó vagy számítógép egyszerre ugyanúgy romoljon el.
2018. nov. 25. 17:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!