Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Budapesten hol kaphatok 0.5...

Budapesten hol kaphatok 0.5 A-es USB töltőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A probléma talán furcsán hat elsőre. A háttér történet annyi, hogy egy usb portról tölthető készülékről tapasztalat, hogy ha nagy árammal töltik, az akkuja felveszi ugyan, de a töltő áramköre tönkre megy. Nincs benne áramkrlát. Ja, kicsit gagyi. De ez van. Megoldásként egy direkt gyenge usb töltőre lenne szükségem. A 0.8 A már túl sok. A töltő ne tudjon többet 0.5 A-nél, és biztonságosabb lenne, ha olcsó gagyiként még a 0.5 A-es vállalást sem tudná teljesíteni.


Ha valaki látott üzletben olyasmit, vagy éppen vett valami nagyon gyenge töltőt bárhol, ami a feliratozása szerint csak 0.5 A-es, imádnám, ha megírná, hol vette?


Én amiket néztem, sok100 darab közül a leggyengébb is 0.8 A-es volt.



2018. nov. 26. 19:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Tölthetnéd simán USB portról, ez lenne a legolcsóbb.


Másrészt, elektroniksi boltokba szétnézhetnél. Én az utóbbi 1 évben nem voltam olyan boltban ahol ne lett volna 0.5A töltő. Igaz, hogy nem pesti vagyok, de nem egy településről és nem egy boltról beszélek. Pest egy nagyváros, kissebb városokba és megye székhelyeken is árulnak ilyen töltőt, sőt, van ahol 1A nál nagyobbat nem, mindenfele csak 0.5A val találkozok töltők közül. Pl Tesco, Lidl, Penny, számtech boltok, gsm-ek stb...

2018. nov. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A laptopom usb portja úgy letol 3 A-t is, hogy ihaj. Egy töltő áramkör már taccsra ment miatta, és egy kábel is elégett.
2018. nov. 26. 21:50
 3/4 anonim ***** válasza:
3A-t max 3.1 (Gen 2.) USB-C tud leadni, ha 2.0-s USB-ről töltöd, az pont 500mAh-t tud leadni max.
2018. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

500mA*

Khm, elnézést..

2018. nov. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!