Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyi az élettartama egy...

Mennyi az élettartama egy külső HDD-nek?

Figyelt kérdés

6 éve van meg, több mint 100 napot ment és 100% a kondíció és a teljesítmény hdd sentinel szerint. WD a márka.

Mennyit várhatok meg tőle?



2018. nov. 29. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ezt jó nehéz megmondani. Ha megfelelő körülmények között van tárolva, nincs mozgatva, akkor még jó pár év. De a HDD-kel a legnagyobb baj, hogy egyszer csak bezakkannak és utána vége. Az SSD-knél ezzel szemben végig lehet követni a kondíció romlását, mely csak íráskor következik be, tehát elméletben végtelen sokszor lehet olvasni.
2018. nov. 30. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Western Digital?


Jó ismerősöm a márka, megölhetetlen!

Van például egy 320 Megás! antik darabom, A mai napig semmi baja!

2018. nov. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A Western Digitalok tényleg nagyon jó. Valamit tud ez a cég, amitől ennyire megbízhatóka HDD-ik. Amúgy én az optikai adathordozókra esküszök. Vannak közel 20 éves CD és DVD lemezeim, amik még most is működnek. Nagyobb adatokra meg ott a bluray.
2018. nov. 30. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy a régi IDE HDD-k voltak hosszú életűek. Talán a gyártási technológia volt más, vagy nem tudom, de nekem van egy őskövület Samsung 80GB IDE HDD-m és ma is gond nélkül üzemel. SATA HDD-m meg már 4 is elromlott.
2018. nov. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy én az optikai adathordozókra esküszök. Vannak közel 20 éves CD és DVD lemezeim, amik még most is működnek. Nagyobb adatokra meg ott a bluray."

Azért erre sem vennék mérget.

Az optikai lemezeket is érinti az öregedés - a védő lakkréteget; a tükröző réteg oxidálása; a polikarbonát réteg sérülése; írható/újraírható lemezeknél ráadásul a köztes festékréteg sem örökéletű, hisz ki van téve hőmérséklet és a fény káros hatásainak.

[link]


Nem mellesleg jelenleg a legjobb ár/tárterület aránnyal a merevlemez rendelkezik - még ha RAID-1 tömbbe szervezzük is őket.


Egyébként az archiválás "alapszabályai", hogy:

* több példányban tárolunk

* több helyen

* lehetőleg több féle adathordozón (nem elfeledve az analóg vagy a papíralapú megoldásokat)

* időnként ellenőrizzük az adathordozók olvashatóságát- ha valamelyik hibás, újraalkotjuk


Kérdező: ez egy soktényezős kérdés, függ a merevlemez típusától, a használat mennyiségétől, a tárolás körülményeitől, hogy mennyit hordoztad, stb...

Ellenőrizd le időnként.

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

* [link]

2018. nov. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!