Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy AMD Ryzen 2700X-ez milyen...

Egy AMD Ryzen 2700X-ez milyen alaplapot kéne, hogy vegyek? plusz a HyperX Predator 2x8gb 3000Mhz ram elég lehet?

Figyelt kérdés

2018. dec. 1. 10:24
 1/7 MGéza ***** válasza:

A jó cl időzítése miatt elég jó lesz. Lapot olyat válassz aminek szerepel a támogatási listáján. Igény? Túlhajtás, ilyesmi? Alapesetben egy B450 chipsetest néznék, mondjuk ezt:

[link]

2018. dec. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem vagyok szakértő, szóval nem tudom mi kell hogy minden patent legyen. Szóval amennyibben értesz hozzá szívesen hallgatlak. De amúgy így nézne ki a konfig:

CPU: Amd Ryzen 2700X (jó ez vagy az intel i7-7700K jobb?)

GPU: valamilyen 1070es szériában gondolkodok csak nem tudom itt se eldönteni melyik éri meg

RAM: HyperX Predator 2x8gb 3000Mhz

2018. dec. 1. 10:52
 3/7 MGéza ***** válasza:
Körülbelül ennyi elég. Jelen pillanatban a cpu és még sok évig is várhatóan, elég lesz. Ram rendben van, B450-es deszka amit linkeltem is megfelelő ha nem tervezel túlhajtást, illetve ha az mATX-et kicsinek találod akkor vegyél nem M jelzésű lapot. Idáig oké, de én mint ezt már tegnap kitárgyaltuk a vonatkozó kérdésedben, nem vennék 2600X-nél nagyobb processzort, nincs értelme, a következő 5 évben sem várható hogy elavulna.
2018. dec. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
elsősorban design programban való használatra kell majd, mert meg akarok tanulni photoshoppolni meg hasonló tervező progikban dolgozni, ezek mellett persze egy gta4, mass effect andromeda, fifa, battlefield játékokat szeretnék nyugodtan, lag nélkül tolni
2018. dec. 1. 12:17
 5/7 MGéza ***** válasza:
Arra is bőven elegendő lenne az R5 2600.
2018. dec. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ezek mellé egy 500 vagy 600W-os táp dukál?
2018. dec. 1. 13:01
 7/7 MGéza ***** válasza:
Ha biztosra akarsz is max 500W elég. Corsair Rmx vagy ilyesmi, nem ártana valami jó minőségben gondolkodni mivel nem csak játék lesz, tartós terheléssel fog üzemelni a gép.
2018. dec. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!