Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Egy hozzáértő válasz kéne, ha...

Egy hozzáértő válasz kéne, ha nem használja a gép a vinyót, akkor miért klaffog 2-t néha? WD 2,5"-os SATA-s 500GB-os vinyó notiban. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem vagyok tudatlan a számítástechnikában, jópár vinyó átment a kezemen, de WD-vel a 1,5GB-os korszakban találkoztam utóljára, valahogy kerültem, de most szert tettem egy ilyenre. Érdekesség a dologban, hogy amikor nem használja a gép, üresben áll, néha 2db klaff hangot hallok. Ha használat közben történne, azt mondanám, hogy valami hiba van a fejjel. Lefuttattam WD diagnosztikát, tökéletes, HDD Sentinel is tökéletesnek jelzi, és amikor használatban van, akkoris néma csendes. Ez majdnem az a hang, mint amikor fizikai hiba van a vinyón, és próbálja kiolvasni a cuccot, de nem megy, csak csapkodja a fejet. De ha ez lenne a helyzet, akkor nem állna meg kettőnél, az is biztos, úgyhogy nem értem. Teljes felültteszt is volt, semmi galiba... Vagy lehet, hogy amikor üresen unatkozik a vinyó, néha játszadozik a fejjel? WD5000BEVT a típus. Van ilyenje valakinek, esetleg egyéb tapasztalat? Mit teszteljek rajta?
2010. jún. 26. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán akkor kapcsol ki, hogy ne fogyasszon áramot...

Nem vagyok biztos benne, jobb lenne hallani... :P

2010. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Energiagazdálkodási beállítások/Merevlemezek kikapcsolása nincs beállítva? Én csak erre tudok gondolni, ha minden teszt tökéletes. A ki és bekapcsolás hangja lehet, mikor parkolóállásba teszi a fejet.
2010. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Tényleg basszus, na erre pont nem gondoltam... Megnéztem, de 20 percre van állítva, ennyit tuti nem vár, ennyit azért nem hagyom pihenni...
2010. jún. 26. 23:07
 4/4 anonim ***** válasza:
Azért csak próbáld ki, hogy letiltod és utána hallasz-e még kattogást.
2010. jún. 26. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!