Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan húzzam le az alaplap...

Hogyan húzzam le az alaplap és a processzor tápcsatlakozóját az alaplapról?

Figyelt kérdés

A hardveremet szeretném módosítani, fejleszteni, mert ez egy összerakatott, kész cucc.


Ugye a tápegységből jön kettő csatlakozó, az egyik az alaplap áramellátása, a másik a processzorré, és ezek rácsatlakoznak az alaplapra. Ezeket hogy húzzam ki? Olyan nehezen jönnek, fél óráig jobbra balra, óvatosan mozgattam, de sehogy sem tudom kihúzni. Azt a kis "billenő fogat", amit meg kell nyomni, hogy ki lehessen húzni, megnyomtam, és már túl is jött rajta, de így se jön ki.

Hogy lehet ezt kihúzni biztonságosan? És később hogyan dugjam vissza szintén biztonságosan?



2018. dec. 3. 22:10
 1/7 hypno ***** válasza:

Kicsit bátrabban húzd...azzal a technikával ahogy próbáltad.

nyugi, nem fogsz bennük kárt tenni.

2018. dec. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 hypno ***** válasza:

...és ugyanilyen bátran kell visszadugni is.

Mindkét csatlakozó bolondbiztos. Csak egyféleképpen passzolnak.

2018. dec. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Gábor_79 ***** válasza:
Az alaplapi csatlakozó a legtetűbb dolog az egész szerelésben. Engem is sokszor megizzasztott. Mindig szorul. Lényeg, hogy az alaplapra közben rátartok, mert meghajlik.
2018. dec. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Rátartottam, meg életem első alaplapjának dobozában találtam egy vékony gumikesztyűt, aminek gumipontokkal van tele a tenyere és ujjai. Azzal sem nagyon jött össze, ígyis égtek az ujjaim. Szombaton tervezem szétszedni, addigra "edzek".

2018. dec. 4. 00:22
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. dec. 4. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az jött be, hogy nem oldalra mozgatom kihúzáskor, hanem hosszirányban. Mindig kijön. Meg ahogy az előbb írták az alaplapot kézzel ellentartani, hogy ne szakítsd ki a házból. Visszahelyezésnél szintén ellentartok az alaplap alatt, hogy ne hajoljon be.
2018. dec. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is egyből ez a videó jutott eszembe, amikor írtam a kérdést :D


Mindig ellentartok, hosszirányban is próbáltam, kesztyűben is, anélkül is. Ezek szerint én bántam túl gyengén vele. Na szombaton adok én neki.


Köszi a válaszokat.

2018. dec. 4. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!