Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd radeon 530 4 gb vélemény?

Amd radeon 530 4 gb vélemény?

Figyelt kérdés

Nemrég a kezem ügyébe került egy laptop, amibe AMD 530 4gb-s videokártya van. Nem egy kimondott gamer kártya, de nem is fapados. A srácnak gondjai akadtak a játékokkal, rá is néztem 1-2re, benchmarkokat futtattam. Nos érdekes teljesítménye van a gépnek, aranyos fps-droppokkal. Kis összehasonlítás egy másik géppel ugyan azokon a grafikai beállításokon (medium)


AMD 530 4gb:

Call Of Duty 4 : 90es átlag, 30as droppokkal

Grand theft auto V: 20fps átlag, 14es droppokkal

Fallout 4 : 17es átlag


Nvidia GTX 950M 4gb:

Call of Duty: 250 fps (maximum érték a játékbeli mutató szerint), nincs dropp

Grand theft auto: 55-60fps

Fallout 4: 35fps


Tényleg ennyit tudna ez a videókártya? Próbálgattam állítgatni a catalystban, de 0 eredménnyel. A statisztikákhoz képest (amik azt igazoljak hogy szebben fut rajta minden mint az nvidian) olyan szarul fut rajta minden játék, hogy játszhatatlan, élvezhetetlen.


Köszönök minden hozzászólást!


(i7 7700k, 256gb ssd, 8gb ram)



2018. dec. 5. 02:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy mit vártál ettől a kártyától, de én nem vagyok meglepődve. Ez ennyit tud. Kész.


Egyáltalán hogy használtál asztali processzort laptop GPU-val? Mindkét gépnél azonos a többi hardver, tehát ugyanaz a processzor, ugyanannyi a ram?

2018. dec. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 530 egy gyenge belépőszintű kártya aminek ráadást több változata van. Amúgy milyen statiszkikákról beszélsz?

[link]

[link]

2018. dec. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Magicradio válasza:

Igen itt van egy kis anomália.

A Radeon 530-as egy alsó kategóriás Notebook videókártya mely saját 2GB ddr3 vagy inkább GDDR5 RAM-al rendelkezik és a rendszermemóriából tud még 2 GB-ot kunyerálni magának. Ha jut. Mert általában 4GB RAM os notikba rakják, amiből még az integrád AMD videó, vagy integrált Intel vezérlő is csipeget. A Windows 10 pedig egyenesennpusztítja.


Van tőle gyengébb a Radeon 520M ami sokszor dedikált rammal sem rendelkezik.


Vannak Youtube videók miket kell beállítani, hogy a Radeon 530 jól teljesítsen :)

2019. jún. 22. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Nekem ugyanilyen van csak 2 gb verzióba de én is azt hittem hogy nincs jól be állítva semmi se,de még a League of legends is olyanokat tud droppolni hogy nem hittem a szememnek :(
2021. jan. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!