Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ebbe az alaplapba milyen...

Ebbe az alaplapba milyen processzorokat tehetek?

Figyelt kérdés

[link]


ASUS P5QPL-AM


Annyira nem értek hozzá ,de tudom,hogy nem mai és nem is a legjobb,viszont elég sok játékot és egyéb dolgot képest futtatni a rá pakolt "cucc" ,de a proci állandóan szinte teljesen le van terhelve ,ezért azt cseréni akarom valami komolyabbra. Honnan tudom,hogy milyet tehetek bele? Mit ajánlotok?



2018. dec. 7. 11:30
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
48%
2018. dec. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Mondtam,hogy nem igazán értek hozzá. Linkeltél egy oldalt ,ahol egymás alatt több tíz/száz darab (számomra semmit nem mondó név) és számadat szerepel,nemtudok vele mit kezdeni.

Aki képben van annak lehet,hogy segítség,de az valószínű nem írná ki a kérdést.

A kérdés az volt,hogy honnan tudom,hogy mi mehet bele és,hogy mit ajánlotok,ehhez képest te küldtél egy linket ...

2018. dec. 7. 11:39
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés ez volt "Ebbe az alaplapba milyen processzorokat tehetek?"

Erre megkaptad a választ.

Egyébként valamelyik Q szériás procit ajánlom azok közül, Q6xxxtől felfele, ha nem fér bele a keretbe akkor Core 2 Duo 6xxxtől felfele. De inkább a Quad. Minél nagyobb a típusszáma annál erősebb, nézd meg a legerősebb mennyibe kerül, ha belefér akkor azt vedd.

2018. dec. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

A listában szerepel minden processzor, amit bele tudsz tenni és működik is.

Ha fejleszteni akarsz, akkor Q9400, Q9500, persze előtte nem árt frissíteni a BIOS-t, nehogy belerakd aztán nem indul el, mert régi a BIOS és nem ismeri fel.

2018. dec. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Es ez a biosfrissites hogy mukodik?? Ha kicsit odebb van meg a procivasarlas akkor is frissithetem most?
2018. dec. 7. 13:14
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

persze, az új processzor beszerelése előtt kell megtenni, akár ma is megcsinálhatod, vagy mielőtt vennél hozzá/beraknád a másik procit.

Ott a hivatalos weboldal, ott le tudod tölteni a legfrissebb BIOS-t, a pontos bios frissítés menetéről meg rengeteg oldalon találsz pontos leírásokat, de youtube videók is vannak.

2018. dec. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

a Hivatalos oldal az amit az 1. linkelt ugye? ott illesztőprogram & alkalmazások? mert ott gondban leszek,,,Windows 10 van a gépen (64bites) viszont a listában nincs olyan lehetőség. AZ "egyéb"re kellene mennem?


BIOS-t akarom frissiteni

2018. dec. 7. 18:22
 8/20 A kérdező kommentje:

Egyébként a speccy szerint ez a helyzet a biosal a gépemen:


Brand American Megatrends Inc.

Version 0405

Date 2010. 01. 29.

2018. dec. 7. 18:26
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyel újabb is van, új procikat támogat.

[link]

Nem ismerem a lapot, vagy Windows alól frissítheted, vagy adathordozóra (pl pendrive) másolod a bios fájlt, és a mostani BIOs alól frissíted. Semmiképp ne szakítsd meg, ne húzd ki áram alól közben, mert tönkremehet.

2018. dec. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ahhaa... De hogy szedjem le? A listaban ahol ki kell valasztani ,hogy milyen rendszerem van ,nincs Windows 10.
2018. dec. 8. 00:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!