Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ssd és hdd probléma? Tóbbi lent.

Lompos Frugyes kérdése:

Ssd és hdd probléma? Tóbbi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lenne egy problémám amin, már eléggé kétségbe estem, ezért kérném a segítségeteket. Történt ugyanis, hogy nemrégiben újítottam, egy SSD-vel és egy HDD-vel. De vettem egy gép házat is, és az 1 hónap volt mire lejött. Ezért a HDD-t be szereltem, és használatba vettem(1tb) és rádobtam minden adatomat. És mikor lejött a gépház, bedugtam az SSD-t is. Letöröltem a Windowsot a régi HDD-m ről. De előtte még leellenőriztem, formáztam az SSD-t. Rendben volt, jelezte is a Windows. Utána ugye letöröltem. És ugyan azzal a telepítővel(USB, eredeti Microsoft Win. 10)telepíteni kezdtem az SSD-re. És itt kezdődtek a problémák. A BIOS jelzi az összes HDD-m (2db) És az SSD-t is. És mikor ki akarom választani a Boot device-t, akkor az usbmet 2-nek jelzi. Egyiknél a neve elé elébiggyeszti azt, hogy: UFSI, a másiknak meg csak simán a nevét írja. A BIOS-ban engedélyezve van az összes tároló cucc, nem lett babrálva semmi. Amikor az UFSI-s usbre megyek, akkor engedi telepíteni, de egy hibakódot ír ki. Ha a sima nevű usbvel akarnám telepíteni, akkor mikor kiválasztom a helyet ahova telepíteném, nem engedi rátenni, mert azt írja, hogy nincs engedélyezve a BIOS-ban. És ezáltal egyik telepítővel sem tudom semmire se telepíteni a Windowsot. És elég aggasztó számomra. Köszi mindenkinek a segítséget :D

u.i.: Adott egy HDD, amin van Windows, és ha azzal indítom, akkor megy. De egyik saját merevlemezem se találja sehol a Windows.



2018. dec. 7. 21:48
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

telepítő előkészítése:

1.letöltöd ncore-ról pl.: fatebringer edition*(igen az MS szerint legális frissítésenek integrálni a telepítőbe, csak az "okosítás"[MTK,pico,MSMG és társai] illegális), vagy microsoftéktól(csak licensz kulcs ellenében)

2.rufus-szal kiírod pendrivera(uefi-mód)

telepites:

(ha az ssd üres, és a két hdd-n nem piszkálod az adatot, uefis telepítés tud érdekességeket produkálni így jobb és értelmesebb lesz)

1. ket hdd-rol le a sata adat és tápkábel

2. ssd csatlakoztat táp + adat

3. gép indít -> setup (f2 vagy del gyártófüggő)

4. sata mód AHCI

5. f10 -> yes

6. boot menu

7. UEFI [pendrájv neve] kiválasztod, ok

8. indul a telepítő

9. kiválasztod melyik települjön (hóm,pró,enterspájz :D)

amelyikhez van termékkulcsod ha nem kamuztál (lehetőleg drivereset válaszd)

9b. asszem most jön elő hogy kéri a kulcsot adjad meg és ok, vagy kihagyod

10. particiconálás->telepítés

11. ujraindul majd kéri hogy adjál neki netet (ha van kulcsod akkor igen) ha nincs akkor kihagyod

12. ha netet adtál akkor offline fiók létrehozása (nem terheli feleslegesen a hálózatod(nem tudsz belépni net nélkül csak korlátozottan) + könnyebb adatotmenteni)

13. végigzongorázod a telepítőd és kész

14. kikapcs,tápkábel ki,bekapcsgomb kb 3x megnyom, két hdd adat + táp kábel vissza

15. bekapcs, boot menu, ssd kiválaszt

16. windows elindul,jobb katt,személyre szabás, témák, asztal ikonbeállításai, szgép pipa, ok

17. az asztalon szgép jobb katt, kezelés, lemezkezelés

18. az ssd kivételével mindenhonnan leszeded a helyreállítás és a 100mb-s particiot

19. ha nem indul akkor 100% hogy nem huztad le a ket merevlemezt kezdheted elolrol hajra

20. ha kell a szükséges plusz akkor gugli a barátod

2018. dec. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

#1

S, ha nincs Ncore-om? :D

2018. dec. 8. 01:32
 3/3 lali51 ***** válasza:
100%

Akkor töltsd le innen:

[link]

2018. dec. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!